"Osiecka" odcinek 2. Osiecka dołącza do Studenckiego Teatru Satyryków. Agnieszka poznaje Zbyszka Cybulskiego! [STRESZCZENIE ODCINKA]

Krzysztof Połaski
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv
Wielka premiera serialu "Osiecka" za nami! Czas na 2. odcinek nowej produkcji TVP! Osiecka dołącza do Studenckiego Teatru Satyryków. Agnieszka poznaje Zbyszka Cybulskiego! Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 2. odcinku "Osieckiej"!

"Osiecka" odcinek 2 - premiera w sobotę, 26 grudnia, o godzinie 20:15 na antenie TVP 1

"Osiecka" odcinek 2

W 2. odcinku serialu "Osiecka" Agnieszka (Eliza Rycembel) marzy o twórczej aktywności. Nowo poznany, przystojny poeta – Witold Dąbrowski (Jan Hrynkiewicz) wprowadza ją do Studenckiego Teatru Satyryków.

Wydelegowana na praktykę dziennikarską do "Głosu Wybrzeża" przyszła mistrzyni pióra poznaje Cybulskiego (Oskar Borkowski), Kobielę (Marcin Bubółka) i Federowicza (Szymon Czacki), którzy tworzą wariacki teatr Bim – Bom.

Chęć wyzwolenia Agnieszki buduje konflikt pomiędzy nią a Witoldem i dominującą poetyką STS-u. Agnieszce i Witkowi nie będzie już po drodze...

Agnieszka Osiecka - kim była?

Osiecka była przede wszystkim poetką, autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Choć powstały dziesiątki lat temu, są znane i śpiewane do dziś - m.in. "Zielono mi", "Polska Madonna", "Sing sing", "Damą być", "Niech żyje bal". Dla Studenckiego Teatru Satyryków (STS), z którym była związana do 1972 roku, napisała ponad 166 tekstów.

Na pierwszym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1963 roku odniosła wielki sukces, otrzymując nagrodę indywidualną za "Piosenkę o okularnikach" oraz sześć wyróżnień za piosenki: "Białe małżeństwo", "Czerwony Kapturek", "Gdzie jest szlagier", "Kochankowie z ulicy Kamiennej", "Solo na kontrabasie", "Ulice wielkich miast".

Współpracowała m.in. z Kaliną Jędrusik, Magdą Umer, Ewą Demarczyk, Marylą Rodowicz, Łucją Prus, Wojciechem Młynarskim, Markiem Grechutą. Agnieszka Osiecka była ceniona także jako poetka, powieściopisarka i autorka sztuk teatralnych (jej pierwsza sztukę pt. „Niech no tylko zakwitną jabłonie” wystawił Teatr Ateneum, z którym związała się na dłużej). Poetka zmarła 7.03.1997r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
anula
w drugim odcinku młodzież z teatru stu śpiewa piosenkę o eurydyce. Jest tam coś tak - eurydyko ,gdy ciebie spotkam serce coś tam......do gardła. Eurydyko nie czekaj na mnie ja nie chcę nawet wiedzieć czyś umarła. Może ktoś wie co to na piosenka?
D
DR
Brak komentarz, a gdzie są wszyscy co krytykują TVP, gdzie jesteście, gdzie wasza krytyka o zmarnowanych milionach dla TVP. Gdyby nie te pieniądze nigdyby nie powstała tak produkcja. tvn woli marnować kasę na opluwanie, judzenie i tandetne seriale, taka produkcja nigdy w tvn nie powstanie bo dla ich polskość to nienormalność.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn