"Po katastrofie" premiera w niedzielę, 5.04.2020 o godz. 20:10 w AleKino+! - sprawdź program tv
Czteroczęściowy miniserial "Po katastrofie" to adaptacja bestsellerowej powieści francuskiego pisarza Michela Bussi pod tytułem "Un avion sans elle". O czym jest ta francuska produkcja?
W 1977 r. we francuskich Wogezach rozbija się samolot. Giną wszyscy pasażerowie prócz trzymiesięcznego niemowlęcia. Ponieważ na pokładzie było dwoje dzieci w tym samym wieku i tej samej płci, dwie rodziny zgłaszają się po cudownie uratowaną dziewczynkę. Tylko które z podróżujących feralnym samolotem niemowląt ocalało? W tym czasie nie istnieje naukowa pomoc w postaci testów DNA, więc nie da się tego stwierdzić ze stuprocentową pewnością.
Rodziny toczą o dziewczynkę zajadłą batalię sądową. Mimo wielu niejasności i wątpliwości zapada wyrok: katastrofę przeżyła Emilie Vitral. Dwadzieścia lat później umiera prywatny detektyw, który próbował rozwikłać zagadkę. Jego notatnik z zapiskami dotyczącymi sprawy trafia w ręce Emilie (Pénélope Lévêque), która postanawia odkryć prawdę o swoim pochodzeniu.
