Poruszające wyznanie Joanny Dyrkacz z „Sanatorium Miłości 5”. Opowiedziała o najgorszym etapie swojego życia. „Nie miałam ochoty żyć”

Magdalena Bohdanowicz
Joanna Dyrkacz była gościem Aleksandra Sikory w podcaście TVP Bądźmy razem.
Joanna Dyrkacz była gościem Aleksandra Sikory w podcaście TVP Bądźmy razem. Paweł Marek / TVP
Joanna Dyrkacz dała się poznać widzom za sprawą 5 edycji programu TVP „Sanatorium miłości”. Kuracjuszka od początku swojej medialnej kariery chętnie porusza tematy związane z uzależnieniem. Sama również niegdyś się z nim borykała, o czym zgodziła się opowiedzieć. Padły poruszające słowa.

Joanna Dyrkacz, uczestniczka piątej edycji hitowego „Sanatorium Miłości”, w najnowszym odcinku podcastu opowiedziała o traumatycznych wydarzeniach rodzinnych, których powodem było nadużywanie alkoholu.

Joanna Dyrkacz, była modelka przez lata mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, stała się jedną z najbarwniejszych postaci ostatniego sezonu „Sanatorium Miłości”. Od początku swojej medialnej kariery Joanna wielokrotnie poruszała temat nadużywania alkoholu. W najnowszym odcinku podcastu Bądźmy Razem TVP gwiazda hitowego programu wyznała, że choroba alkoholowa z jaką borykała się jej rodzina, doprowadziła do wielkiej tragedii.

Asiu, co tobie odebrał alkohol? - zapytał podczas spotkania prowadzący podcast Aleksander Sikora.

Miałam dwa takie momenty w życiu, kiedy rzeczywiście piłam bardzo dużo. Chociaż muszę przyznać, że w tym momencie złożyło się wiele rzeczy połączonych, które naprawdę spowodowały, jak to się mówi, że padłam na pysk. I to nawet połączone już z tym, że już nie miałam ochoty żyć - wyznała Joanna Dyrkacz.

Problem alkoholu w mojej rodzinie był naprawdę bardzo mocny. Mój ojciec był alkoholikiem (…) Mój brat również. Oni obaj popełnili samobójstwo. To też jest trauma dla mnie. Ja to w jakiś sposób chyba zakopałam w swojej podświadomości - kontynuowała gościni najnowszego odcinka podcastu Bądźmy Razem TVP.

Traumatyczne wydarzenia z przeszłości skłoniły Joannę Dyrkacz do działania. Joanna założyła fundację, której zadaniem jest m.in.: przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu osób dotkniętych chorobą alkoholową oraz holistyczna profilaktyka oraz terapia uzależnień i chorób psychicznych. Jak można przeczytać na stronie, fundacja zorganizowała już 70 warsztatów, w których udział wzięło ponad 2300 uczestników oraz 80 instruktorów.

W rozmowie Joannie Dyrkacz towarzyszył uczestnik czwartej odsłony „Sanatorium Miłości” Andrzej Sikorski, który zapewnił, że stara się wspierać Joannę w działaniach jej fundacji.

od 16 lat

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Ram
A kogo obchodzą historie starych ludzi.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Ida Nowakowska ma nowy wygląd i... pracę! Jest teraz gwiazdą węgierskiej telewizji!

Ida Nowakowska ma nowy wygląd i... pracę! Jest teraz gwiazdą węgierskiej telewizji!

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn