Program TV na 26 grudnia, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Co obejrzeć w poniedziałek, 26.12.2022?

Adriana Słowik
Adriana Słowik
materiały prasowe TVP
Jesteście ciekawi, co będzie można obejrzeć w telewizji w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia? Przychodzimy z pomocą! Oto nasz program tv na 26 grudnia. Tego dnia w telewizji będzie z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, co warto obejrzeć w poniedziałek, 26 grudnia 2022 roku.

Program TV drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - poniedziałek, 26 grudnia 2022 r.:

Program TV drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli w święto obchodzone na pamiątkę świętego Szczepana, będzie co oglądać. Na antenie telewizyjnej Jedynki zadebiutuje nowy sezon „Korony królów”, w telewizji będą też filmy, koncerty i bajki dla dzieci. Oto nasza rozpiska.

Filmy drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Rok 1647. Ukrainę ogarnia wrzenie, bunt Kozaków wisi na włosku. Pan Skrzetuski, wysłannik księcia Wiśniowieckiego wraca z misji na Krymie. Dzielny żołnierz odegra niepoślednią rolę w nadchodzących wypadkach, a na jego prywatne sprawy wpływać będą wielkie historyczne wydarzenia.

„Ogniem i mieczem” - TVP1, godz. 10:10

W wieczór wigilijny pewien chłopczyk przez nieuwagę wpada do worka z prezentami, z którym podróżował Święty Mikołaj. Chłopiec trafia na biegun północny, gdzie wychowuje się jako elf o imieniu Buddy. Gdy dorasta, nie może już uchodzić za elfa. Bohater postanawia wrócić do świata, z którego pochodzi i odnaleźć rodzinę. W tym celu wyrusza do Nowego Jorku. Nieznany świat zachwyca go, ale też rozczarowuje. Odnajduje ojca, lecz ten nie wierzy, że Buddy jest jego synem.

„Elf” - TVN, godz. 10:20

Egipt, XIII w. p.n.e. Według przepowiedni następcą faraona Setiego ma być mąż, który dokona heroicznego czynu na polu bitwy. Podczas wojny z Hetytami dowodzący egipską armią Mojżesz z narażeniem życia ratuje Ramzesa, który od tej pory widzi w bracie rywala. Po śmierci ojca Ramzes dowiaduje się, że Mojżesz nie należy do rodziny królewskiej. Skazuje go na wygnanie.

„Exodus: Bogowie i królowie” - Polsat, godz. 20:00

Umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić generała Maksimusa następcą. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala, skazując generała i jego rodzinę na zagładę. Maksimusowi cudem udaje się uciec. Jednak wojownik trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Powraca do Rzymu, by pomścić zamordowanych bliskich.

„Gladiator” - TVN, godz. 20:00

Natalia i Adam to przyjaciele z dzieciństwa. Razem dorastali i właściwie zawsze byli blisko siebie, choć nigdy nie zdecydowali się na wspólne życie. Mieszkają po sąsiedzku, korzystają wspólnie z pomieszczeń w swoichdomach, a ich sypialnie dzieli jedynie cienka ściana. Każde z nich ma swoje pragnienia i cel w życiu. Ona marzy o domatorze, czułym i opiekuńczym, na którym można zawsze polegać i który będzie wsparciem dla jej syna. On jest po rozwodzie, nie myśli o zalegalizowaniu nowego związku. Woli przelotne znajomości, szuka mocnych wrażeń. Najchętniej ruszyłby na pełną przygód wyprawę do Amazonii. Pewnego razu marzenia Adama i Natalii się spełniają. Na jego drodze pojawia się piękna i przebojowa Marika, podróżniczka i pisarka, która otwiera przed nim swój szalony świat. Na idealnego kochanka trafia również Natalia. Zakochany w niej Brunon Kazimierczak, bogaty dentysta, może i chce dać jej wszystko, czego ona pragnie. Przyszłość Adama i Natalii zapowiada się więc niezwykle obiecująco. Ale czy rzeczywiście tego pragną w życiu najbardziej?

„Miłość jest blisko” - TVP1, godz. 21:00

Opowieść o młodzieńczych latach królowej, której panowanie przeszło do historii jako "epoka wiktoriańska". Już jako nastolatka Wiktoria potrafiła uniezależnić się od zaborczej matki oraz jej małżonka. Miesiąc po 18. urodzinach Wiktoria została królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Wierząc, że teraz może zdobyć wszystko, postanawia wyjść za księcia Alberta.

„Młoda Wiktoria” - TVP2, godz. 22:10

Bajki dla dzieci w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Zbliża się Boże Narodzenie i Święty Mikołaj ma pełne ręce roboty. W ciągu jednej nocy musi dostarczyć prezenty milionom dzieci na całym świecie. Sukces jego operacji tkwi w dokładnym jej zaplanowaniu i bezbłędnej pracy olbrzymiej armii elfów. Niestety, tym razem nie wszystko idzie, jak powinno, a jedno z dzieci na próżno będzie czekać na wymarzony prezent. Mikołaj i jego starszy syn, Steve, uznają to za dopuszczalny błąd statystyczny. Jednak młodszy, Artur, nie może się z tym pogodzić. Rozpoczyna szaloną podróż.

„Artur ratuje Gwiazdkę” - Polsat Film, godz. 9:30

Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman próbują wrócić do nowojorskiego zoo. Po opuszczeniu Afryki trafiają do Europy. W Monte Carlo zostają wpisani na listę ściganych przez francuską oficer kontroli, kolekcjonerkę trofeów Chantel DuBois. Grupa, do której dołączają król Julian i pingwiny, postanawia działać w przebraniu. Przyłączają się do wędrownego cyrku i realizują plan. W cyrku zaprzyjaźniają się z tygrysem Witalijem i lwem morskim Stefanem. Alex zakochuje się w gepardzicy Gii, a Julian - w niedźwiedzicy Soni.

„Madagaskar 3” - Polsat, godz. 10:00

Prehistoryczna rodzina Krudów przetrwała dzięki przestrzeganiu zasad. Grag, głowa rodziny, nakazuje wszystkim wystrzegać się tego, co nowe i pokładać nadzieje w bezpiecznej jaskini. Ip wymyka się nocą i spotyka Gaja, który opanował sztukę rozpalania ognia. Ten opowiada dziewczynie o kataklizmie, który zniszczy cały znany im świat. Niebawem ogromne trzęsienie zasypuje jaskinię Krudów. Chcąc nie chcąc, jaskiniowcy muszą wyruszyć w daleką wędrówkę, by znaleźć nowy dom.

„Kurdowie” - TVN, godz. 12:15

Benefis Andrzeja Rosiewicza

Benefis Andrzeja Rosiewicza, znanego i lubianego artysty estradowego, jest okazją do podsumowania pełnej sukcesów kariery.

Rewia Gwiazd: Andrzej Rosiewicz - TVP2, godz. 20:00

„Korona królów. Jagiellonowie” w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Miłość, wojna, zdrada, opowieść o ludzkich namiętnościach i wielkiej dynastii – tego mogą oczekiwać widzowie serialu „Korona Królów. Jagiellonowie”. Jest rok 1399. Niedawno owdowiały król Władysław (Sebastian Skoczeń) rozważa powrót na Litwę. Możni krakowscy, by zatrzymać władcę na tronie aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską (Milena Staszuk). Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło wysyła ją na kilka miesięcy do klasztoru, by tam uczyła się polskiego. Pół roku później Anna zostaje żoną Jagiełły, a potem królową Polski i choć małżeństwo nie należy do łatwych, temperamentna Cylejka powoli zdobywa serce męża. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie, wielki książę Witold (Michał Chorosiński) wdaje się w awanturę z Moskwą, a jedyny pozostały przy życiu brat Jagiełły Świdrygiełło (Michał Chruściel) dopuszcza się haniebnej zdrady. Po śmierci Konrada von Jungingena wielkim mistrzem zostaje jego żądny krwi brat Ulryk (Szymon Nygard). Jagiełło zdaje sobie sprawę, że pokój z krzyżakami jest kruchy, jednak nie jest jeszcze gotowy do ostatecznej rozprawy. Musi przekonać do swoich racji nie tylko papieża, ale i możnych w kraju. Potrzebny mu dziedzic, który umocni jego pozycję na polskim tronie, tymczasem Anna rodzi córkę. Jagiełło wie, że wojna jest nieunikniona i że tylko ona oddali raz na zawsze krzyżackie zagrożenie. 15 lipca 1410 r. dwie wielkie armie stają na wzgórzach Grunwaldu. Zwycięstwo nad krzyżakami wzmacnia pozycję Jagiełły w Europie. Papież z życzliwością słucha w Konstancji polskich argumentów w sporze z Zakonem. Ale życie osobiste polskiego króla wkrótce ulega poważnym komplikacjom. W 1416 r. umiera nagle Anna Cylejska. Szlachta polska chce jak najszybciej ożenić ponownie króla, podsuwając mu kolejną księżniczkę. Jagiełło jednak zaskakuje wszystkich – ulega wielkiej namiętności do pięknej wdowy, Elżbiety Granowskiej (Karolina Porcari)… W strategicznych decyzjach Władysława wspiera jego doradca biskup Mikołaj Trąba (Radosław Pazura) i bliska mu siostra Aleksandra (Agnieszka Wagner). W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy, toczyć się będą czasami zabawne a czasami dramatyczne historie mieszkańców dworu królewskiego oraz Krakowa.

WIĘCEJ NASZYCH PROPOZYCJI ZNAJDZIESZ W GALERII. SPRAWDŹ, CO OBEJRZEĆ 26 GRUDNIA W TV

Sprawdź pełny program tv na Drugi Dzień Świąt, poniedziałek, 27.12.2021 >>

program tv

[facebook]https://www.facebook.com/telemagazyn?tabs=;strona[/facebook]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn