Program tv na czwartek, 17.12.2015. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Powoli zbliżamy się do weekendu. Sprawdźcie, czym umilić sobie ten czas.

Maggie (Cameron Diaz) i Rose (Toni Collette) są siostrami. Trudno w to uwierzyć już na pierwszy rzut oka. Maggie jest bardzo zgrabna i atrakcyjna, lubi się bawić i do wszystkiego podchodzi beztrosko i na luzie. Rose wciąż walczy z nadwagą, unika imprez, jest powściągliwa, a wolny czas najchętniej spędza w swoim pięknym apartamencie. Pewnego dnia Maggie wprowadza się do Rose po tym, jak została wyrzucona z domu swego ojca i macochy. Po kolejnej awanturze Rose wyrzuca Maggie z domu, a ta wyjeżdża na Florydę do babci Elli (Shirley MacLaine), która pracuje w ośrodku dla emerytów. Jej przybycie wprowadza spore poruszenie w życiu Elli, tym bardziej, że nie widziała się z wnuczkami od czasu śmierci ich matki, a swojej córki. Teraz spróbuje odbudować więzi rodzinne, wypełnić pustkę, jaka powstała między nimi przez lata milczenia. W międzyczasie Rose, sfrustrowana i niezadowolona, rzuca pracę i postanawia wszystko wokół siebie zmienić.

PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU

"Siostry" - Polsat, godz. 20:05

Dramatyczny czas przeżywa Weronika (Renata Dancewicz) i jej dzieci. Adam (Zbigniew Stryj) zasłabł i trafił do szpitala na oddział Kamila (Kazimierz Mazur). Na miejscu okazuje się, że Roztocki musi natychmiast przejść operację. Niestety sytuacja jest bardzo poważna... czytaj więcej

"Na Wspólnej" - TVN, godz. 20:15

W Bolesławcu w przy Rynku mieści się zabytkowa kamienica "Pod Złotym Aniołem", a w niej najstarsza w mieście restauracja o tej samej nazwie, której historia sięga XIV wieku! Od 20 lat najnowszą historię restauracji tworzy pani Basia, której pomaga brat kucharz - amator. Niestety złote czasy restauracji "Pod Złotym aniołem" dawno minęły, bo od 2 lat lokal przynosi straty. Czy 4 dni na pewno wystarczą Magdzie Gessler na uratowanie tej restauracji?

"Kuchenne rewolucje" - TVN, godz. 21:30

Dramat zawierający wątek romansowy i sensacyjną intrygę. "Pokuta" została dobrze przyjęta przez krytykę i publiczność. Akademia nagrodziła Oscarem muzykę, posypały się też nominacje do Złotych Globów, z których przyznano dwie statuetki: za muzykę i najlepszy film. Film Joego Wrighta jest ekranizacją powieści pod tym samym tytułem, pióra Iana McEwena. Jest rok 1935. Trzynastoletnia Briony Tallis (Saoirse Ronan) mieszka ze swoją zamożną rodziną w wielkiej posiadłości. Dziewczynka pragnie zostać pisarką, w czym ma jej pomóc wybujała wyobraźnia. W chwilach wolnych od snucia niesamowitych historii podąża śladem syna służącej, Robbie'go Turnera (James McAvoy), w którym się podkochuje. Pewnego wieczoru niespodziewanie odkrywa, że Robbie ma romans z jej starszą siostrą Cecylią (Keira Knightley). Przyłapanie ich in flagranti w bibliotece jest dla dziewczynki szokiem. Gdy zostaje zgwałcona jej kuzynka Lola, Briona zapewnia, że była świadkiem przestępstwa i że jego sprawcą jest Robbie. Oskarżenie niszczy życie chłopaka.

PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU

"Pokuta" - TVP2, godz. 21:45

Dwuczęściowy film BBC przenosi nas w osobliwy i zadziwiający świat bliźniąt jednojajowych, które, będąc naturalnymi klonami, są znakomitym obiektem badań naukowych, dzięki którym możemy wyjaśnić, co decyduje o naszej tożsamości. W pierwszej części filmu naukowcy zapoznają nas z wnioskami, jakie płyną z faktu, że bliźnięta jednojajowe są swoimi genetycznymi kopiami. Na dziedzińcu londyńskiego szpitala 250 par bliźniąt świętuje swój wkład w rozwój badań naukowych. Lekarze bliźniacy, Chris i Xand Van Tulleken postanowili się dowiedzieć, czy identyczny profil genetyczny zdecyduje o podobieństwie ich losów. W filmie poznamy pary bliźniąt wychowanych przez różnych adopcyjnych rodziców, cierpiących na te same choroby: depresję, schorzenia układu krążenia, mimo skrajnie różnych stylów życia. Dowiemy się także, które cechy ludzkie determinowane są przez geny, a które należy przypisać wpływom otoczenia.

"Bliźnięta - zaskakująca więź" - TVP1, godz. 22:25

Robert Cumiński vel Cuma (Robert Więckiewicz), specjalista od kradzieży dzieł sztuki, ze względu na zły stan zdrowia wychodzi warunkowo z więzienia. Zwolnienie aranżuje paser Gruby (Mieczysław Grąbka), który zleca mu kradzież legendarnej "Damy z łasiczką" Leonarda Da Vinci z Muzeum Czartoryskich. Cenny eksponat jest pilnie strzeżony przez najnowocześniejsze systemy alarmowe, więc rzecz wydaje się niewykonalna. Cuma zwraca się o pomoc do speca od ładunków wybuchowych, byłego wspólnika Szerszenia (Borys Szyc). Nie wie, że Julian Wolniewicz, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, wycofał się z branży i teraz pracuje w policji. Szerszeń ma wobec Cumy dług wdzięczności, godzi się więc na udział w rabunku, ale planuje ochronić skarb narodowy przed złodziejami. W tym celu zwraca się do starego fałszerza Hagena (Jan Machulski) z prośbą o wykonanie kopii obrazu. Ten, wymawiając się podeszłym wiekiem, poleca mu Magdę (Kamilla Baar) - 28-letnią studentkę konserwacji zabytków na krakowskiej ASP, a przy tym genialną kopistkę. W tym czasie komisarz Wilk (Marcin Dorociński), który przed laty aresztował Cumę, nie spuszcza go z oka.

PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU

"Vinci" - TVN, godz. 22:30

Julie Powell (Amy Adams) to trzydziestoletnia sekretarka, która mieszka współcześnie w Nowym Jorku i marzy o karierzy pisarki, ale bez powodzenia. Pewnego dnia postanawia ona zmienić swoje życie, wprowadzając w czyn szalony pomysł - w ciągu roku przygotuje wszystkie, 524 przepisy z legendarnej książki kucharskiej autorstwa Julii Child (Meryl Streep) "Mastering the Art of French Cooking", a swoje doświadczenia kulinarne adeptka tej sztuki będzie opisać na swoim blogu. I tak oto, poznajemy obie te kobiety oddzielone w czasie i przestrzeni, ich pasje i rozterki, determinację w dążeniu do celu i satysfakcję z osiągnięć życiowych. Kulinarna sława daje nowy przepis na życie sfrustrowanej pracowniczce biurowej, a my, widzowie jesteśmy świadkami prawdziwej filmowej uczty, bowiem Meryl Streep w tym filmie daje popis gry aktorskiej (była za tę rolę nominowana do Oscara oraz otrzymała nagrodę Złotego Globa).

PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU

"Julie i Julia" - Polsat, godz. 22:55

Zakwalifikowany do konkursu głównego na FPFF w Gdyni w 2007 roku "Benek" zagłębia się w życie ludzi funkcjonujących na "złomowisku", aby znaleźć jaśniejsze odcienie Śląska i sportretować go bez karykaturalnych czarno-białych uproszczeń. To film ciepły, mądry i mocno osadzony w społeczno-obyczajowym kontekście. Benek Kacik (Marcin Tyrol) został górnikiem w wieku 18 lat. Zszedł pod ziemię tak, jak jego dziadek, ojciec i starszy brat Eryk (Zbigniew Stryj). Po 10 latach pod ziemią pewnego dnia w tajemnicy przed matką (Krystyna Rutkowska-Ulewicz) i bratem rezygnuje z pracy w kopalni. Za otrzymaną odprawę kupuje mieszkanie, meble i rozmaite efektowne gadżety. Rodzina go odrzuca, bo sprzeniewierzył się pokoleniowej tradycji. Zostaje sam, kończą się pieniądze, a znalezienie nowej satysfakcjonującej pracy jest niezwykle trudne. Bez powodzenia próbuje sił jako rzeźnik i jako męska prostytutka. Pomimo zawziętości i desperacji, Benek popada w coraz większą spiralę kłopotów. Gdy wydaje się, że jest już na samym dnie, poznaje Dankę (Mirosława Żak). Miłość do niej sprawia, że znajduje w sobie upór i siłę, które odwracają koło fortuny.

"Benek" - TVP1, godz. 23:30

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn