„Sami swoi”. Powstaje nowa wersja kultowego polskiego filmu. Reżyseruje Artur Żmijewski. Kto zagra Kargula i Pawlaka?

Redakcja Telemagazyn
materiały prasowe TVP
Nowych wersji kultowych polskich produkcji ciąg dalszy. Po ogłoszeniu przez Netflix „Znachora” i „Janosika”, przyszedł czas na „Samych swoich”. Artur Żmijewski w nietypowej roli - tym razem za kamerą! Kto wystąpi w głównych rolach?

„Sami swoi” - nowy film

Zdjęcia do prequela „Samych swoich" ruszyły lutym 2023 roku w Parku Etnograficznym w Tokarni niedaleko Kielc. Reżyserem jest Artur Żmijewski, aktor znany z serialu „Ojciec Mateusz”.

W obsadzie takie gwiazdy, jak m. in.:

  • Anna Dymna,
  • Wojciech Malajkat,
  • Adam Ferency,
  • Paulina Gałązka.

Kazimierza Pawlaka gra Zbigniew Zamachowski, Mirosławem Baka wciela się we Władysława Kargula.

Scenariusz na podstawie własnej książki, „Czyim ja żyłem życiem", napisał Andrzej Mularczyk. Nowa produkcja powstaje 56 lat od czasów premiery oryginału. Film z 1967 doczekał się dwóch kontynuacji: „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”.

Opowieść o perypetiach dwóch zwaśnionych rodzin, przesiedleńców zza Buga. Jak niegdyś, mieszkają obok siebie, bo jak sami twierdzą - po co szukać obcego wroga, kiedy swój jest pod ręką.

Akcja nowej produkcji toczy się w czasach przed wybuchem II wojny światowej. Finał prac jest zaplanowany na czerwiec 2023. Premiera filmu planowana jest na rok 2024.

Dzień otwarty na planie filmowym „Samych swoich”

Dla wszystkich kinomaniaków, dla wszystkich fanów filmu polskiego będzie taka niespodzianka, że będą mogli zobaczyć od kuchni pracę scenarzystów i aktorów. Zaplecze jest bardzo atrakcyjne, wrażenie robi także sprzęt, który jest wykorzystywany – opisuje w rozmowie z Radiem Kielce Katarzyna Korus, zastępczyni kierownika Parku Etnograficznego w Tokarni, która koordynuje pracę filmowców.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bolesław
w roli głownej z koterskim
b
bolesław
w roli głównej z koterskim
b
bolesław
a moze by zrobić film o gomółce
p
pawlak
to wasze sami swoi nowe to jak willas zaspiewana przez szpaka,

a z z tego reżysera to taki reżyser jak ksiądz. podróbki i miernota
S
Siwy
16 kwietnia, 20:49, Exandros:

Mogli mojego wuja wziąć do roli Pawlaka.jest tak podobny do oryginalnego ze nawet nazywają go Pawlak. Styl chodzenia, wzrost i mowa praktycznie to samo a i wiek już po 60.

Przecież były zapisy w Chęcinach każdy mógł wziąć udział kto przyszedł

E
Exandros
Mogli mojego wuja wziąć do roli Pawlaka.jest tak podobny do oryginalnego ze nawet nazywają go Pawlak. Styl chodzenia, wzrost i mowa praktycznie to samo a i wiek już po 60.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn