
"Wróg numer jeden" (2012)
Rok 2003. Młoda agentka Maya trafia do Pakistanu. Od początku kariery koncentruje się na wszelkich tropach prowadzących do Osamy Bin Ladena. Dla tej sprawy poświęca wszystko - rodzinę, przyjaciół, miłość. Z czasem traci tez nadzieję. W końcu po wielu latach sprawa ujęcia lidera Al Kaidy staje się realna. "Wróg numer jeden" opowiada historię wytropienia i zabicia Osamy Bin Ladena. Scenarzysta Mark Boal otrzymywał ponoć materiały z pierwszej ręki, od agentów, co wywołało skandal w USA, podobnie jak przedstawione w filmie tortury. Film zdobył m.in. 5 nominacji do Oscara, a grająca główną rolę Jessiki Chastain zdobyła Złoty Glob dla w kategorii najlepsza aktorka w dramacie.
"WRÓG NUMER JEDEN", CZYLI POLOWANIE NA BIN LADENA [RECENZJA]

"Terrorysta" (2012)
Ewan to brytyjski agent Secret Service. Jego nowym zadaniem jest schwytanie i wyeliminowanie Asha, bombowca-samobójcy z azjatyckim pochodzeniem i tym samym zlikwidowanie jego terrorystycznej organizacji. W między czasie Ash zastanawia się nad swoim sumieniem i nad ścieżką, która poprowadziło go do terroryzmu.

"Olimp w ogniu" (2013)
Terroryści w kilkanaście minut przejmują kontrolę nad Białym Domem. Biorąc jako zakładnika prezydenta Benjamina Ashera i wprawiają cały kraj w osłupienie. Mike Banning to były ochroniarz prezydenta, zwolniony ze służby w związku z wypadkiem, w którym zginęła żona prezydenta. W momencie ataku Banning przebywa przypadkowo w pobliżu Białego Domu. W oblężonym budynku czuje się jak ryba w wodzie. Wykorzystując swoje przygotowanie fizyczne i taktyczne, by stać się oczami i uszami obserwujących rozwój sytuacji ludzi ze sztabu kryzysowego. Napastnikami są oddani sprawie ekstremiści, Banning ma więc podwójnie utrudnione zadanie.
"OLIMP W OGNIU" CZYLI "SZKLANA PUŁAPKA" PRZENIESIONA DO BIAŁEGO DOMU" [RECENZJA]

"Kapitan Phillips" (2013)
Wielowarstwowa opowieść o porwaniu amerykańskiego statku handlowego przez somalijskich piratów w 2009 roku. Tym razem mamy więc do czynienia z terroryzmem na morzu, czyli z piractwem. Film koncentruje się na relacji pomiędzy tytułowym bohaterem a dowódcą piratów, Muse'em, który bierze Phillipsa jako zakładnika. Obaj działają pod olbrzymią presją. Sytuacja, w której się znaleźli, prowadzi ich do nieuniknionej konfrontacji. To połączenie inteligentnego, pełnego napięcia thrillera z głębszym spojrzeniem na problem globalizacji we współczesnym świecie.
"KAPITAN PHILLIPS", CZYLI RASOWY THRILLER Z SZEŚCIOMA NOMINACJAMI DO OSCARA [RECENZJA]