Edyta Górniak wspomina rolę w "Metrze"
Edyta Górniak 30 lat temu debiutowała w kultowym polskim musicalu "Metro" w reżyserii Janusza Józefowicza. Rola w spektaklu wystawianym w teatrze Studio Buffo oraz w Minskoff Theatre na Broadwayu otworzyła jej drzwi do wielkiej kariery. Kiedy Górniak zaczynała swoją przygodę z aktorstwem musicalowym była jeszcze nastolatką. Jak wspomina tamten czas?
Wokalistka podzieliła się z fanami na Instagramie fragmentem archiwalnego nagrania.
Miałam wtedy 17, 18 i 19 lat... Fragment, który został sfilmowany to dzień, w którym pilnie musiałam przejąć zastępstwo za Kasię Groniec, która grała wtedy pierwszoplanową rolę w spektaklu. Ja grałam wówczas drugoplanową rolę kobiecą. Ogromna odpowiedzialność udźwignięcia całego spektaklu przez wejście w rolę, której nie grałam nigdy wcześniej, z lęku wręcz odbierała mi głos... - wspomina.
Wokalistka przypomniała, że sama grała wówczas drugoplanową rolę kobiecą. Od najmłodszych lat musiała jednak szybko podejmować odważne decyzje. -Gdybym wówczas nie podjęła wyzwania, spektakl musiałby być odwołany. Miałam na przygotowanie 2, może 3 godziny. Udało się. Od tego dnia grałam na przemian obie role przez kolejne 1,5 roku - zaznaczyła.
Zobaczcie w galerii, jak Edyta Górniak wyglądała na początku swojej muzycznej drogi. Prapremiera "Metra" odbyła się 30 stycznia 1991 roku. Niedługo potem, bo w 1994 roku Edyta Górniak oczarowała świat piosenką "To nie ja" podczas 39. Konkurs Piosenki Eurowizji.
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
