"The Voice of Poland 13". Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor i Roksana Węgiel o Lanberry
Lanberry jest nie tylko wokalistką z wieloma przebojami na koncie. Trenerka 13. edycji „The Voice of Poland” od lat współtworzy piosenki innym artystom polskiej sceny muzycznej. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor i Roxie Węgiel uchylili rąbka tajemnicy i powiedzieli nam, jak się współpracowało i jaką osobą jest Lanberry.
Ilekroć ktoś mnie pyta o utwór „Superhero” lub Eurowizję Junior wzruszam się i mam przed oczami Lanberry, która jest serdeczną i pozytywną osobą. Doskonale ubrała w słowa to, co chciałam wyśpiewać całej Europie i światu. Miłością i dobrem można pokonać wszelkie przeszkody i zmieniać świat na lepsze. Gdy mamy okazję się z nią widzieć, udziela mi wielu cennych wskazówek, dobry z niej człowiek. Lanberry ma ogromne doświadczenie sceniczne i wiem, że będzie świetną i surową (śmiech) trenerką - podsumowuje Viki Gabor, która dzięki przebojowi „Superhero” w 2019 roku zwyciężyła Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. To właśnie Lanberry była współautorką i współkompozytorką przeboju, który stał się popularny w całej Europie.
Podobnie jak Viki, tak i Roxie Węgiel miała szczęście współpracować z Lanberry. Trenerka 13. edycji „The Voice of Poland” była współautorką hitu „Anyone I Want To Be”, dzięki któremu Roxie zwyciężyła Eurowizję Junior w 2018 roku.
Z Lanberry miałam okazję pracować kilka razy, m.in. przy mojej piosence eurowizyjnej, do której Gosia napisała tekst. Mimo różnicy wieku potrafiła się świetnie wczuć w moje myśli, a piosenkę pokochała cała Europa dając mi historyczne zwycięstwo na Eurowizji - wspomina współpracę z Lanberry Roxie Węgiel.
Lanberry jest także współtwórczynią piosenek „Bez Ciebie” i „Proste” Dawida Kwiatkowskiego. Utwory grają niemal wszystkie rozgłośnie radiowe w Polsce i są niezwykle popularne w internecie. Tylko w serwisie YouTube wspomniane hity Dawida Kwiatkowskiego wyświetlono ponad 45 milionów razy!
Bardzo się cieszę, że zobaczę Lanberry jako trenera w „The Voice of Poland”. Ona doskonale zna cały ten muzyczny mechanizm od samego środka. Jest barwną postacią, bardzo utalentowaną kompozytorką i jestem pewien, że niedługo usłyszymy jej podopiecznego w radiu, jeśli to ona będzie autorem jej bądź jego piosenki - mówi Dawid Kwiatkowski.
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
