"Toto i jego siostry" najlepszym dokumentem Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Redakcja Telemagazyn
"Toto i jego siostry" (fot. materiały prasowe)
"Toto i jego siostry" (fot. materiały prasowe)
Film HBO Europe pt. "Toto i jego siostry" został uznany za najlepszy dokument zakończonego w ostatni weekend Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Obraz w reżyserii Alexandra Nanau pokazuje dramatyczne losy małego, rumuńskiego chłopca Totonela, który mimo trudnych warunków życia, próbuje uciec od szarej rzeczywistości, a jednocześnie wyczekuje powrotu ukochanej matki z więzienia.

Jury w składzie Arto Halonen (Finlandia), Dorota Roszkowska (Polska), Frédéric Tcheng (Francja) przyznało nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego WFF filmowi Toto i jego siostry, uzasadniając to następująco: Doceniamy jego mistrzowską reżyserię, doskonałą dramaturgię, intymność, z jaką pokazuje bohaterów i sposób, w jaki przedstawia problemy społeczne, pozostając inspirującym.

CZYTAJ TAKŻE:
"TOTO I JEGO SIOSTRY" - NOWY FILM PRODUKCJI HBO EUROPE NA WARSZAWSKIM FESTIWALU FILMOWYM

"Toto i jego siostry" został wyreżyserowany przez rumuńskiego reżysera Alexandra Nanau, który odpowiada również za scenariusz, zdjęcia, montaż i produkcję. Film pokazywany był do tej pory na festiwalach w San Sebastian oraz w Zurichu, gdzie otrzymał nagrodę Złotego Oka dla najlepszego filmu dokumentalnego. Koproducentami filmu są Strada Film, Alexander Nanau Production oraz HBO Europe.

Dokument zostanie pokazany na antenie HBO w Polsce w przyszłym roku.

Kultura i rozrywka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Ida Nowakowska ma nowy wygląd i... pracę! Jest teraz gwiazdą węgierskiej telewizji!

Ida Nowakowska ma nowy wygląd i... pracę! Jest teraz gwiazdą węgierskiej telewizji!

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn