Ubezpieczenia Land Roverów

Artykuł sponsorowany
Właściciele najpopularniejszych samochodów nie mają większego problemu z nabyciem ubezpieczenia – oferta jest szeroka. Problemy zaczynają się wówczas, gdy samochód został zaprojektowany do zadań specjalnych.

Land Rover to brytyjska marka, której nie trzeba bliżej przedstawiać miłośnikom motoryzacji. Właściciele samochodów terenowych najczęściej potrzebują znacznie szerszego ubezpieczenia niż ci, którzy zdecydowali się nabyć jeden z najpopularniejszych modeli aut. Dlaczego? Ponieważ posiadanym pojazdem przemierzają nie tylko asfaltowe drogi – zdarzają się wypady na pustynię czy do dżungli. Ekstremalne warunki, z myślą o których zostały zresztą zaprojektowane Land Rovery, wymagają, by polisa je uwzględniała.

Jako właściciel Land Rovera stoisz przed wyzwaniem – musisz znaleźć ubezpieczyciela, który będzie w stanie zaoferować ci atrakcyjną polisę. Dodatkowo ubezpieczyciel będzie musiał zgodzić się lub uwzględnić taką możliwość, że wprowadzisz w pojeździe takie modyfikacje, które pozwolą ci poruszać się nim np. w terenie bagnistym. Jeśli nie chcesz spędzić wielu godzin na przeglądaniu ofert towarzystw ubezpieczeniowych i poszukiwaniu haczyków, które może wykorzystać ubezpieczyciel wówczas, gdy zgłosisz szkodę i żądanie wypłaty odszkodowania, powinieneś zdać się na specjalistów.

Ubezpieczenie Land Rovera. Na co zwrócić uwagę?

Skoro Land Rover to marka stworzona z myślą o poruszaniu się w trudnym terenie, samochody muszą być z jednej strony niezwykle wytrzymałe, z drugiej – ubezpieczenie musi uwzględniać wyższe ryzyko czy modyfikacje dokonane przez właściciela. Firma Lancaster Insurance Services z Wielkiej Brytanii od 20 lat zajmuje się świadczeniem pomocy właścicielom pojazdów marki Land Rover poszukujących dobrej polisy (więcej: www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/). Klienci zgłaszający się do firmy mogą liczyć przede wszystkim na indywidualne podejście – oferta jest przygotowywana zawsze z uwzględnieniem potrzeb klienta.

Lancaster Insurance Services jest jedną z wielu firm oferujących pomoc w znalezieniu ubezpieczenia właścicielom Land Roverów, ale jednocześnie jedną z niewielu, które są w stanie przedstawić ofertę również właścicielom zmodyfikowanych Land Roverów.

Samochody 4x4 i modyfikacje dokonywane przez właścicieli

Land Rover to model, którym można przemierzyć cały świat. By dostosować samochód do jazdy zarówno po asfaltowych ulicach, jak i terenie bagnistym, właściciele często decydują się na wprowadzenie modyfikacji. Dobre ubezpieczenie musi przewidywać i obejmować montaż m.in. wyciągarki, klatki bezpieczeństwa, reflektorów, snorkela, dodatkowych stopni bocznych czy haka do holowania. Bywa, że bez tych elementów poruszanie się pojazdem byłoby niemożliwe lub ryzykowne.

Lancaster Insurance Services jako doświadczona firma zajmująca się pomocą właścicielom motoryzacyjnych perełek doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jest ona w stanie znaleźć towarzystwo ubezpieczeniowe, które spełni oczekiwania każdego klienta.

Gdy właściciel zmienia przeznaczenie land rovera

Nie zawsze samochód jest wykorzystywany do przemierzania trudnego terenu. Część właścicieli wybiera miejską dżunglę zamiast prawdziwej. Są również tacy, którzy po latach przygód w Land Roverze decydują się go odświeżyć i wykorzystać w celach zarobkowych, udostępniając np. nowożeńcom czy klientom indywidualnym. I wówczas ubezpieczenie musi uwzględniać ryzyko związane z wynajmem. W takiej sytuacji ponownie może pomóc Lancaster Insurance Services, znajdując towarzystwo ubezpieczeniowe, które za stosunkowo niską kwotę zdecyduje się wziąć na siebie ryzyko ubezpieczenia pojazdu.

Niezależnie od tego, czy mowa o modyfikacji pojazdu, czy wykorzystywaniu go w celach zarobkowych, ubezpieczenie Land Rovera wcale nie musi kosztować wiele. Co więcej, jako osoba ubezpieczająca możesz również zyskać, zwłaszcza gdy posiadasz wiele samochodów. Wspomniana firma oferuje bowiem znalezienie takim klientom towarzystwa ubezpieczeniowego, które zdecyduje się ubezpieczyć wiele pojazdów w ramach jednej polisy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn