Arystokraci w polskim show-biznesie i polityce. Beata Tyszkiewicz, Mikołaj Rey i inni. W ich żyłach płynie błękitna krew

Monika Zaganiaczyk
Arystokracja wzbudza zainteresowanie osób na całym świecie. Najbardziej znaną rodziną królewską bez wątpienia są brytyjscy royalsi, o których regularnie jest głośno. W Polsce także żyje wiele osób, w których żyłach płynie błękitna krew. Niektórzy związani są z polityką czy show-biznesem. Czy wiesz, kto pochodzi z arystokratycznych rodzin?
Arystokracja wzbudza zainteresowanie osób na całym świecie. Najbardziej znaną rodziną królewską bez wątpienia są brytyjscy royalsi, o których regularnie jest głośno. W Polsce także żyje wiele osób, w których żyłach płynie błękitna krew. Niektórzy związani są z polityką czy show-biznesem. Czy wiesz, kto pochodzi z arystokratycznych rodzin? Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Arystokracja wzbudza zainteresowanie osób na całym świecie. Najbardziej znaną rodziną królewską bez wątpienia są brytyjscy royalsi, o których regularnie jest głośno. W Polsce także żyje wiele osób, w których żyłach płynie błękitna krew. Niektórzy związani są z polityką czy show-biznesem. Czy wiesz, kto pochodzi z arystokratycznych rodzin?

Arytokratyczne rodziny i show-biznes

Arystokracja kojarzy się z szanowanym nazwiskiem, dobrymi manierami i tak zwaną błękitną krwią. Szlachta w Polsce prze laty wywierała decydujący wpływ na losy Rzeczypospolitej i skupiała w swym ręku wszystkie ważniejsze urzędy publiczne. Arystokracja była w naszym kraju siłą napędową rozwoju kultury, sztuki, nauki, m.in. poprzez fundowanie szkół, uczelni i bibliotek.

Dziś w naszym kraju żyje wielu potomków arystokratycznych rodzin. Niektórzy żyją spokojnie, nie pojawiając się na ściankach. Kilkoro z nich to jednak znane osoby, które regularnie pojawiają się w mediach. Niektórzy pracują w telewizji śniadaniowej, inni zaangażowali się w politykę, a jeszcze innych możemy oglądać w filmach.

Arystokratyczne małżeństwa

Jednym z najbardziej znanych polskich arystokratów jest książę Jan Lubomirski- Lanckoroński. Jest nie tylko prawnikiem, ale zdobył także wykształcenie w kierunku doradcy i maklera giełdowego oraz zarządcy nieruchomości. Książę Lubomirski jest prezesem Fundacji Książąt Lubomirskich, która kontynuuje charytatywne tradycje rodu, wspiera rozwój polskiej sztuki, nauki, ekologicznego budownictwa, realizuje projekty medyczne i edukacyjne. W 2021 zajął setne miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków według tygodnika "Wprost”, z majątkiem w wysokości 450 mln zł.

Do 2013 roku książę Jan Lubomirski był mężem Dominiki Kulczyk. Ich małżeństwo rozpadło się po 12 latach. Aktualnie żoną arystokraty jest hrabianka Helena Mańkowska. Książę co jakiś czas pojawia się w mediach. Na początku 2023 roku małżeństwo pojawiło się wspólnie na Gali Mistrzów Sportu.

Są znani, a w ich żyłach płynie błękitna krew. Oni wywodzą się z arystokratycznych rodzin

Z naszej galerii dowiesz się, kto ze znanych osób pochodzi z arystokratycznych rodzin. Czym się zajmują?

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn