Boże Narodzenie z Polsatem czyli Wielkie kolędowanie! Zaśpiewają m.in. Barbara Kurdej-Szatan i sanah! Kto jeszcze wystąpi w tym roku?

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Zdjęcia z koncertu "Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II"POLSAT
Zdjęcia z koncertu "Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II"POLSAT
Zbliża się najbardziej magiczny czas w roku. Mimo nadzwyczajnych okoliczności, staramy się zachować tradycje i wszystko to, co składa się na nasze zwyczajowe przeżywanie Bożego Narodzenia. Pomoże nam w tym, jak co roku, telewizja POLSAT, która w ramach Wielkiego kolędowania 2020 w Wigilię wyemituje aż sześć koncertów kolęd i pastorałek, z czego dwa premierowe.

Boże Narodzenie z Polsatem czyli wielkie kolędowanie! Kto wystąpi w tym roku?

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, telewizja Polsat wyemituje w Wigilię aż sześć koncertów kolęd i pastorałek. Co więcej, dwa z nich będą transmitowane premierowo. Kolędowanie na antenie Polsatu rozpocznie się już o 12:30 od przypomnienia najpiękniejszych koncertów z poprzednich lat, które zostały zarejestrowane w kościołach w Częstochowie (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze), Warszawie (Parafia Katedralna pw. Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika oraz Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski), Krakowie (Uniwersytecka Kolegiata Świętej Anny w Krakowie oraz Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu) oraz Świętej Lipce (Sanktuarium Maryjne o. Jezuici).

24 grudnia 2020 roku o 15:45 rozpocznie się transmisja pierwszego z dwóch premierowych koncertów: "Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II". Będzie to nadzwyczajne wydarzenie, zorganizowane z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Podstawą tego koncertu będzie połączenie niepublikowanych dotąd nagrań audio głosu Jana Pawła II, na których papież śpiewa kolędy. Głos Jana Pawła II będzie połączony z aranżacjami muzycznymi zespołu Golec uOrkiestra, co pozwoli widzom niemal nabrać przekonania, że Jan Paweł II jest obecny na koncercie i kolęduje razem z zespołem. W czasie koncertu będzie można usłyszeć 15 najpiękniejszych kolęd, a nagraniom Jana Pawła II i zespołowi Golec uOrkiestra towarzyszyć będą dzieci z Fundacji Braci Golec.

O godzinie 16:45 zacznie się transmisja koncertu kolędowego z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. W przepięknym, drewnianym kościele z XVIII wieku wystąpią: sanah, Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Enej, Igor Herbut, Sebastian Karpiel-Bułecka, Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Zazula, Eleni, Arka Noego, Hanna Banaszak, Stanisława Celińska, Andrzej Lampert oraz Katarzyna Mosek. W ich wykonaniu usłyszymy takie kolędy jak Oj Maluśki Maluśki, Triumfy Króla Niebieskiego, Mizerna Cicha, Gdy się Chrystus Rodzi czy Lulajże Jezuniu. O piękno oprawy muzycznej zatroszczy się Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta.

Wielkie kolędowanie z Polsatem 2020 - plan transmisji

12:30 – Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne o. Jezuici

13:00 – Parafia Katedralna pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika

13:45 – Uniwersytecka Kolegiata Świętej Anny w Krakowie oraz Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu

14:45 – Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski

Koncerty premierowe:

15:45 – Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II w 100-lecie urodzin Świętego

16:45 – kolędowanie z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu

Zachęcamy do wspólnego kolędowania z Polsatem!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn