Dokładnie 7 lat temu zmarł Wojciech Pokora. Tak wyglądał pogrzeb legendarnego aktora

Redakcja Telemagazyn
Wideo
od 7 lat
Od śmierci Wojciecha Pokory minęło już 7 lat. Legendarny aktor i artysta kabaretowy zmarł 4 lutego 2018 roku w wieku 86 lat, a jego śmierć poruszyła licznych fanów jego talentu, w tym wiele znanych osobistości, które tłumnie przybyły na jego pogrzeb. Z okazji kolejnej rocznicy śmierci Wojciecha Pokory, przypominamy, jak wyglądało jego ostatnie pożegnanie.

Spis treści

Śmierć Wojciecha Pokory

Dokładnie 7 lat temu, 4 lutego 2018 roku polskie media obiegły wyjątkowo smutne wieści o śmierci Wojciecha Pokory. Ceniony aktor i artysta kabaretowy zmarł w wieku 83 lat na skutek komplikacji po udarze mózgu, którego doznał w grudniu 2017 roku.

O jego śmierci poinformowała wówczaas m.in. Fundacja Krystyny Jandy:

Z głębokim bólem zawiadamiamy, że dziś nad ranem (4.02.2018 r.) w wieku 83 lat odszedł nasz wielki przyjaciel, wybitny aktor pan Wojciech Pokora.
Składamy kondolencje i łączymy się w bólu ze wszystkimi widzami i wielbicielami talentu pana Wojciecha.

Tak wyglądał pogrzeb Wojciecha Pokory
Tak wyglądał pogrzeb Wojciecha Pokory
AKPA

Tak wyglądał pogrzeb Wojciecha Pokory

Ostatnie pożegnanie Wojciecha Pokory odbyło się tydzień po jego śmierci, 10 lutego 2018 roku w Kościele Środowisk Twórczych pod wezwaniem Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.

Wybitnego artystę pożegnała żegnała rodzina, w tym ukochana żona Hanna i wnuczka Agata Nizińska, przyjaciele a także, cała masa znanych osobistości, będących miłośnikami jego talentu. Pojawili się m.in. Maja Komorowska, Barbara Krafftówna, Katarzyna i Cezary Żakowie, Artur Barciś, Olga Lipińska, Dorota Kamińska, Michał Piela, Jerzy Bończyk, Andrzej Grabarczyk czy Aldona Orman.

W galerii znajdziecie zdjęcia z pogrzebu Wojciecha Pokory. Zobaczcie, jak wyglądało jego ostatnie pożegnanie.

Kim był Wojciech Pokora?

Wojciech Pokora urodził się 2 października 1934 w Warszawie i był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów filmowych i teatralnych.

Przez blisko 30 lat zachwycał publiczność Teatru Dramatycznego w Warszawie, z którym związał się zaraz po ukończeniu warszawskiej PWST (1958). Potem należał jeszcze do zespołów dwóch stołecznych scen: Teatru Nowego i Teatru Kwadrat. W ostatnich latach grywał gościnnie w Och-teatrze u Krystyny Jandy i Teatrze 6.piętro u Michała Żebrowskiego.

Najbardziej jednak zapadły w pamięć jego liczne kreacje filmowe i serialowe: porucznik Zubek w „Przygodach psa cywila” Krzysztofa Szmagiera, subiekt Lisiecki w „Lalce” Ryszarda Bera, inżynier Mieczysław Gajny w „Czterdziestolatku” Jerzego Gruzy, hrabia Żorż Ponimirski w „Karierze Nikodema Dyzmy” Jana Rybkowskiego i Marka Nowickiego czy Oberleutnant Franz von Nogay w komediach Janusza Majewskiego „C.K. Dezerterzy” i „Złoto dezerterów”.

Wojciech Pokora był jednym z ulubionych aktorów Stanisława Barei, u którego debiutował epizodem w komedii „Mąż swojej żony”. Wielką popularność przyniosła mu rola w filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, gdzie zagrał młodego inteligenta, historyka sztuki, Stanisława Marię Rochowicza, który na skutek różnych życiowych perypetii zmuszony jest podjąć pracę gosposi domowej i w kobiecym przebraniu funkcjonować jako Marysia. Zagrał też w wielu innych filmach Barei - „Nie ma róży bez ognia”,  „Brunet wieczorową porą”, „Miś” - a w serialu telewizyjnym "Alternatywy 4”, wcielił się w postać docenta Zenobiusza Furmana .

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn