"Gra o tron" sezon 7. Co wydarzy się w nowych odcinkach serialu? [PRZEWIDYWANIA I TEORIE]

Adriana Słowik
Adriana Słowik
Daenerys w końcu dotrze do Westeros?screen HBO
Daenerys w końcu dotrze do Westeros?screen HBO
Poprzedni sezon "Gry o tron" widzowie zapamiętają na długo. 10 odcinków dość mocno sprecyzowało, w którą stronę zmierza cały serial i czego jeszcze może się po nim spodziewać. Koniec jest bliski i fakt, że do ostatecznego rozwiązania pozostały już tylko dwie serie liczące zaledwie 13 odcinków, nie napawa entuzjazmem. Mając jednak na uwadze ciekawość widzów i niezliczoną ilość przypuszczeń, co do dalszych losów bohaterów, prezentujemy wam 10 teorii na temat 7. sezonu "Gry o tron". Co wydarzy się w nowych odcinkach kultowej serii? Oto nasze przypuszczenia!

1. Nadeszła zima, Nocny Król zaatakuje

Biały kruk z Cytadeli nadleciał, a więc słynne słowa Starków o przyjściu zimy spełniły się pod koniec 6. sezonu. Co teraz? Wieczna noc i śmierć wszelkiego życia w świecie Westeros?
Według przewidywań Biali Wędrowcy będą głównymi przeciwnikami Matki Smoków w jej podboju Siedmiu Królestw, ale zanim to jednak nastąpi, Daenerys musi dopłynąć do Westeros, a Nocny Król ze swoją świtą przekroczyć mur. Jak tego dokona? Istnieją legendy, głoszące, że mur wyznaczający północną granicę Siedmiu Królestw na kontynencie Westeros, to nie tylko lodowa konstrukcja, ale i ściana chroniona potężnymi zaklęciami, które do tej pory skutecznie uniemożliwiały armii Białych Wędrowców, przedostanie się na jej drugą stronę. Według teorii legenda muru już w najbliższym sezonie upadnie. Fani serialu twierdzą, że kluczową rolę w "uwolnieniu" Innych odegra Bran Stark, który w poprzednim sezonie serialu został naznaczony przez Nocnego Króla (znamię na ręce). W chwili przejścia młodego Starka przez mur, który prawdopodobnie będzie teraz zmierzał w stronę Winterfell, zaklęcia obronne przestaną działać, dzięki czemu armia umarłych bez problemu zburzy konstrukcje i rozpocznie inwazję na Westeros.

Warto również wspomnieć o wątku znanym z książek George'a R.R. Martina, który w serialu został jednak pominięty. Chodzi o Róg Joramuna, przedmiot, za którego pomocą można zniszczyć mur. Twórcy serialu nie potwierdzili czy zdecydują się go jeszcze wykorzystać.

W tym miejscu warto również wspomnieć o teorii dotyczącej obecnego, 999. Lorda Dowódcy Nocnej Straży - Eddisona Tolleta.

Jest to człowiek, który ma strasznego pecha, ale i szczęście, bo ciągle mu coś nie wychodzi, a jednak wciąż żyje. Tollet został już w serialu 999. Lordem Dowódcą Nocnej Straży i przyznam szczerze, że to idealny moment, by to właśnie za jego rządów — największego pechowca w "Grze o tron" — runął mur. Być może wydarzy się to już w najbliższym sezonie — zasugerował w rozmowie z nami Tomek Brylant z Westeros.pl

2. Daenerys w końcu dotrze do Westeros

Możemy chyba mieć już pewność, że matka smoków już w najbliższym sezonie dopłynie do kraju swoich przodków — pojawia się więc tutaj kilka fabularnych możliwości. Przede wszystkim nie mamy pewności, czy Daenerys jest już w pełni gotowa do podboju Westeros — ma co prawda wojsko składające się z Nieskalanych i Dothraków i sprzymierzeńców w postaci Martellów i Tyrellów, ale jak mają się jej umiejętności panowania nad smokami? W poprzednich sezonach serialu miała z nimi sporo problemów i dopiero pod koniec 6. serii udało się jej w pełni zapanować nad jednym z nich — Drogonem. W swoim wojennym ekwipunku ma do dyspozycji jeszcze Rhaegala i Viseriona, ale czy te stworzenia nabrały już pokory i posłużą swojej matce w podbiciu nowych terenów? Warto wspomnieć również o słynnej przepowiedni, według której do poskromienia pozostałych smoków, Danny potrzebuje dwóch innych jeźdźców. Kto miałby dosiąść Rhaegala i Viseriona? Jeśli sprawy ze smokami mają się nie najlepiej, doradcy królowej z pewnością będą odradzać jej atak na Królewską Przystań. Co wtedy? Wsparciem lub utrapieniem może okazać się wtedy Euron Greyjoy, ale o tym nieco później.

W Westeros czekają na nią dwa stronnictwa: Północ z nowo wybranym królem Jonem Snowem i Królewska Przystań z Cersei na czele. Jest też Euron Greyjoy i kilka mniejszych rodów, których ruchy trudno przewidzieć, więc ewidentnie zobaczymy próby zdobycia nowych sojuszników — powiedział Bartek Piotrowski z serwisu Westeros.pl

Jak już wspominaliśmy zima nadeszła, a srogie warunki mogą stać się kolejną przeszkodą na drodze do szybkiego objęcia przez Daenerys Żelaznego Tronu. Przecież do tej pory wojska Nieskalanych i Dothraków walczyły na wschodzie kraju w pełnym słońcu. Teraz, jeżeli matka smoków rozpocznie swój podbój od południa Westeros, może utknąć ze swoją nieprzygotowaną armią w zaspach śniegu! Kto przyjdzie im wtedy z odsieczą?

3. Euron Greyjoy podbije Westeros

Nieprawdopodobne? Tylko przez chwilę, bo jakby się nad tym dłużej zastanowić ma to sens! Weiss i Benioff pozbyli się już wielu kluczowych postaci, ale pojawienia się tajemniczego brata Balona Greyjoya na Żelaznych Wyspach, chyba nikt się nie spodziewał! Fakt, że twórcy 6. sezonu poświęcili tej postaci tyle czasu, może jedynie potwierdzać, że ma ona do odegrania jeszcze całkiem sporą rolę w nadchodzącej serii.

Balon był szalony, Aeron jest szalony, a Euron jest najbardziej szalony z nich wszystkich — Lord Baelor Blacktyde do Victariona Greyjoya

Wiele wskazuje na to, że młodszy brat lorda Balona godnie zastąpi widzom znienawidzonego Ramsaya Boltona. Dopiero co wprowadzony do serialowej fabuły bohater, który przejął władzę na Żelaznych Wyspach jest dość nieobliczalny, co więcej, marzy o podboju całego Westeros. Żeby tego dokonać, potrzebuje jednak floty (rozpoczęto już budowę 1000 statków). Dla tej postaci to dopiero początek, ale chyba nie lekceważylibyśmy jej na dwa sezony przed końcem kultowej serii. Kto uważnie oglądał 6. sezon, ten wie, że podczas królewskiego wiecu, Euron oznajmił, że pragnie zostać mężem młodej Targaryenki, dać jej flotę na miarę królowej i razem z nią sprawować władzę nad światem. To właśnie tymi zapewnieniami zaskarbił sobie sympatię Żelaznych ludzi. Tak się składa, że Danny zmierza właśnie w stronę Westeros, więc...

W jednym z ostatnich wywiadów odtwórca roli Eurona zasugerował jednak coś zupełnie innego.

Dla Eurona najważniejsze pytanie to teraz: Kto najbardziej zwiększa moje szanse? Czy jest to Matka Smoków? Nie. Czy może Cersei? Myślę, że tak. Dany ciągle stara się być dobrą, uczciwą osobą. Cersei zaprzedała swoją duszę wiele lat temu. I być może Euronowi spodoba się myśl o niej — powiedział Pilou Asbæk.

W podobnym tonie wypowiadał się ostatnio także Nikolaj Coster-Waldau, czyli serialowy Jamie. Aktor opowiadając o relacji łączącej jego postać z królową regentką w 7. sezonie przyznał, że nie będzie on jedynym walczącym o jej względy.

nie jest podobny do swojej siostry czy brata, całe swoje życie spędził na polu bitwy, zna ludzie słabości i potrafi kochać bezwarunkowo — ponieważ bezwarunkowo kocha swoją siostrę. Plus, nie ma wokół niej żadnych innych zalotników. Cóż, to akurat nieprawda... ale musi pójść naprzód i zająć miejsce ojca. Wow, miałem właśnie wyjawić coś odnośnie 7. sezonu i pomyślałem: "Co ja robię?" — przyznał Nikolaj Coster-Waldau

Warto również dodać, że wątek młodszego brata lorda Balona daje twórcom serialu ogromne pole do popisu, wszak w książce to właśnie ten bohater posiada Smoczy Róg, dzięki któremu może kontrolować smoki. Euron ma więc w swoim rękawie niezłego asa, z którego mógłby skorzystać przy swoim pierwszym spotkaniu z Daenerys. (W serialu motyw smoczego rogu nie został jeszcze wprowadzony). Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że Yara uprzedziła nieco Eurona i jako pierwsza dotarła do królowej smoków, ze skradzionymi z Żelaznych Wysp statkami. To nieco komplikuje Euronowi sprawę.

4. Sam odkryje, jak pokonać Innych

Czy wy też macie wrażenie, że wątek Sama i Goździk nie może być tak nudny, jak się nam wydaje i że w całej tej wędrówce jest jakiś głębszy sens, którego nie było nam dane odkryć? Oby! Dotarcie Sama do Cytadeli i wiedza, jaką tam posiądzie, może mieć ogromne wpływ na to, co wydarzy się w ostatnich sezonach "Gry o tron". Obszerny zbiór ksiąg przedstawiony w 6. sezonie serialu zwiastuje masę nowych informacji, o których nie śniło nawet rządzącym. Według fanowskich teorii to właśnie w Cytadeli Sam odkryje, jak pokonać Innych. Warto dodać, że bohater ma już przy sobie miecz swego ojca wykonany ze stali valyriańskiej, który dość skutecznie rozprawia się z Białymi Wędrowcami. Jeden miecz to jednak za mało, by powstrzymać armię Nocnego Króla...

5. Misja Aryi będzie kontynuowana

Coś nam mówi, że w 7. sezonie nie zobaczymy wielkiego powrotu wszystkich Starków do Winterfell, a przynajmniej nie ma co liczyć, że Arya wróci do rodziny i zacznie wieść normalne życie u boku swoich bliskich. Dziewczyna na przestrzeni wszystkich sezonów serialu ewoluowała z niesfornego dziecka w zabójczynię i tego ostatniego chyba nie ma zamiaru się wyzbyć. Zwłaszcza że na jej słynnej liście pozostało jeszcze kilka nazwisk. Jej cele rozrzucone są w dwóch miejscach w Westeros: w Królewskiej Przystani przebywa Cersei, Góra i Ilyn Payne, natomiast na północ od stolicy Arya znajdzie Berica Dondarriona i jego kompanię z Thorosem z Myr i Ogarem na czele. Na liście Starkówny jest jeszcze Czerwona Kapłanka, która została wygnana przez Jona Snowa z Winterfell i zmierza aktualnie na południe. Czy Aryi uda się dopaść wszystkie swoje cele? Po cichu liczymy również, że dziewczynka bez twarzy spotka się w końcu ze swoim wilkorem — Nymerią.

6. Sansa zdradzi Jona

Po wygranej bitwie o Winterfell, nowym królem Północy został nie kto inny, jak Jon Snow i choć początkowo wydawało się, że Sansa również optuje przy takim wyborze, to jednak w najnowszej serii może okazać się, że były to tylko pozory.

Północ pamięta, Północ zna jednego króla, a on jest Starkiem. Co z tego, że bękart, płynie w nim krew Neda i jest moim królem, od dziś aż do końca — powiedziała kilkunastoletnia lady Mormont, a za jej głosem poszli pozostali lordowie Północy.

W końcu już po emisi 9. odcinka 6. sezonu David Benioff i D.B. Weiss zasugerowali, że Starkówna może mieć w sobie trochę żalu do Jona choćby po pamiętnej radzie wojennej tuż przed bitwą bękartów, podczas której nikogo nie interesowała jej opinia, mimo że znała Ramsaya dużo lepiej niż ktokolwiek inny. Sophie Turner zapytana niedawno w jednym z wywiadów o relacje Sansy i Jona w 7. sezonie zdradziła, że ulegną one sporej zmianie:

Nie wiem, czy Sansa wierzy w to, że Jon Snow jest w stanie popchnąć do walki Winterfell. Myślę, że jej zdaniem brakuje mu wiedzy i doświadczenia, które ona sama posiada — powiedziała Turner.

Trudno stwierdzić, czy dziewczyna będzie chciała z premedytacją zaszkodzić bratu, ale biorąc pod uwagę jej relację z Littlefingerem, być może po raz kolejny zdecyduje się coś uknuć za plecami choćby po to, by udowodnić swoje racje i zaznaczyć swoją pozycję. Z listów George R. R. Martina do jego agenta, w których autor przesyłał wstępny zarys "Pieśni Lodu i Ognia" była przecież mowa o tym, że Sansa zdradzi Starków i choć historia sagi podążyła od tego czasu w zupełnie innym kierunku, nie możemy być do końca pewni, które rozwiązania fabularne zdecydują się jeszcze wykorzystać twórcy serialu.

7. Bran Stark dosiądzie smoka

Teoria o tym, że Bran Stark dosiądzie wkrótce smoka zyskuje coraz większą popularność na forach internetowych i choć to dość nieprawdopodobne warto o tym tutaj wspomnieć. Pewne jest, że młody Stark jest wargiem, który potrafi sterować już nie tylko zwierzętami, ale również ludźmi (Hodor). Według fanów serialu nic nie stoi na przeszkodzie, by w niedługiej przyszłości Bran dosiadł smoka lub wszedł w jego umysł, zwłaszcza że Trójoka Wrona zdążyła już to przepowiedzieć.

Będę mógł chodzić? — Nigdy nie będziesz chodził, nauczysz się latać.

Według spekulacji słowa te mają dotyczyć właśnie jego panowania nad smokami, ale trudno sobie wyobrazić, że po drugiej stronie Muru, młody Stark natknie się (jakimś cudem) na Daenerys i jej latających towarzyszy albo, że sam w ekspresowym tempie dotrze do Królewskiej Przystani, która jest celem smoczej królowej. Istnieją jednak legendy, które głoszą, że Mur wyznaczający północną granicę Siedmiu Królestw chroniony jest nie tylko przez magię, ale także lodowego smoka, który mógłby się stać doskonałym atrybutem człowieka Północy.

Niewiele dzieje się na razie na Północy i w wątku Brana, ale coś musi zacząć się tam dziać, żeby reszta królestwa poczuła zagrożenie. Mur, jak stał tak stoi. Być może właśnie na koniec 7. sezonu runie — były to świetny twist, który utrzymałby widzów w napięciu do ostatniego, ósmego sezonu — powiedział w rozmowie z nami Tomek Brylant z Westeros.pl

8. Rhaegar Targaryen pojawi się w retrospekcji Brana

Jak już jesteśmy przy Branie, to jedna z fanowskich teorii głosi również, że dzięki niezwykłej umiejętności młodego Starka, już w najbliższym sezonie "Gry o Tron" będziemy mogli zobaczyć samego Rhaegara Targaryena. Na ten trop wpadli fani produkcji, którzy przeanalizowali ogłoszenie castingowe do 7. sezonu serialu. Z opisu jednej postaci wynika, że będzie to młodzieniec po dwudziestce. Wysoki, przystojny i młody lord, w którego wcieli się biały aktor z brytyjskim akcentem. Na myśl od razu nasuwa się tu Rhaegar Targaryen i scena turnieju rycerskiego, podczas którego młodzieniec ze smoczego rodu wyróżnił Lyannę Stark, nadając jej przydomek Królowej Miłości i Piękna. Po tym wydarzeniu siostrę Neda została przez niego porwana, co zapoczątkowało rebelię Roberta Baratheona.

9. Jon Snow pozna prawdę o swoim pochodzeniu

Warto również wspomnieć o wizji Brana, którą zobaczyliśmy w 6. sezonie "Gry o Tron". Mowa oczywiście o wydarzeniach spod Wieży Radości, kiedy to ukochana siostra Neda w ostatnich chwilach swojego życia, poprosiła brata o opiekę nad nowo narodzonym synem i uznanie go za swojego bękarta. Po tym, jak Ned wziął jej dziecko na ręce i poprzysiągł opiekę nad nim, naszym oczom ukazała się twarz dorosłego Jona Snow, który w finale 6. sezonu został wybrany nowym królem Północy. Wyraźna sugestia twórców serialu dotycząca torii R+L=J została już oficjalnie potwierdzona przez HBO. Możemy więc być pewni, że Jonie płynie smocza krew Targaryenów, ale i krew królów Północy — Starków. Wątek ten z pewnością będzie kontynuowany w 7. sezonie, ale jego rozwinięcie, pewnie zajmie twórcom trochę czasu — prawdę o pochodzeniu Jona Snowa zna na razie tylko Bran Stark, który zanim wyjawi ją bratu, będzie musiał jeszcze dotrzeć do rodzinnego Winterfell.

10. Cersei zginie z rąk brata

Czy wy też zwróciliście uwagę, na jedną z ostatnich scen 6. sezonu "Gry o Tron", kiedy to Jamie Lannister z niedowierzaniem obserwuje koronację Cersei na królową Siedmiu Królestw? Nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy i trudno mu się dziwić. W końcu chęć zemsty na religijnych fanatykach była dla jego siostry ważniejsza, niż dobro ich syna — Tommena, który ostatecznie w wyniku decyzji Cersei popełnił samobójstwo.

Trudno uważać moment koronacji Cersei za dzień jej chwały. Zajmując tron, wiedziała kogo dla niego poświęciła, jak również że jest to miejsce, z którego nie ma już odwrotu, a co więcej pewnie długo na nim nie zabawi (władcy Westeros szybko umierają). Co więc będzie powstrzymywało teraz Cersei, by wykorzystać pełnię władzy? Kim będzie bez swoich dzieci, które darzyła bezgraniczną miłością — była to chyba jedyna jej cecha, dzięki której mogliśmy usprawiedliwiać zło, jakiego się dopuszczała na przestrzeni wszystkich sezonów "Gry o tron". Wiele wskazuje na to, że czasy naprawdę szalonych władców wkrótce powrócą!

Śmierć Tommena to dla Cersei moment, w którym wypełnia się proroctwo Maggy Żaby — czarownicy, która w młodości przepowiedziała śmierć jej dzieci. Na tym jednak nie koniec młodzieńczej wróżby, bo według przepowiedni Cersei również będzie musiała pożegnać się z życiem:

A kiedy już utoniesz we łzach, valonqar zaciśnie dłonie na twojej białej szyi i wyciśnie z ciebie życie. — „Pieśni Lodu i Ognia”

Według tłumaczeń słowo valonqar oznacza tutaj młodszego brata. Jak wiadomo Cersei ma dwóch młodszych braci: Tyriona i Jamiego i obaj mają powody, by pozbyć się siostry. Dla nas najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że to młodszy bliźniak — Jamie, pozbawi swoją siostrę, kochankę i obecnie królową, życia. Dlaczego? Bo już raz odważył się ocalić świat przed szalonym królem — Aerysem II Targaryenem, przez co zyskał przydomek królobójcy. Co miałoby go powstrzymywać tym razem, skoro jego drogi z Cersei już dawno się rozeszły?

Sceptyczni w tej kwestii wydają się jednak redaktorzy Westeros.pl:

O tym się często zapomina, ale retrospekcja na temat Cersei, która pojawiła się w serialu, ogranicza się tylko do śmierci dzieci. Nie ma w niej mowy o młodszym bracie, znajdziemy to tylko w książce. Być może HBO nas trochę oszuka i niebawem zobaczymy w serialu ciąg dalszy przepowiedni, w której młodszy brat już się pojawia — tego na chwilę obecną nie możemy być jednak pewni — powiedział Tomek Brylant z Westeros.pl

W tym miejscu warto również wspomnieć o jeszcze jednej teorii z Cersei i Jamiem w rolach głównych, która pojawiła się w głowach fanów tuż po publikacji pierwszego zwiastuna 7. sezonu. W owym materiale widzimy Lannisterów stojących na mapie Westeros. Jak tłumaczy Tomek Brylant z Westeros.pl:

Cersei stoi na części Westeros, która nazywa się "The Neck" po polsku tłumaczy się to jako przesmyk, ale chodzi oczywiście o szyję. Natomiast Jamie stoi na części określanej "Fingers", czyli palce. Wracając teraz do teorii z książki, mowa tam o tym, że młodszy braciszek zaciśnie palce na jej szyi i wyciśnie z niej życie. Proste?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NaM - Podlaskie ligawki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Administrator
To jest wątek dotyczący artykułu "Gra o tron" sezon 7. Co wydarzy się w nowych odcinkach serialu? [PRZEWIDYWANIA I TEORIE]
c
cień
Oglądam ten serial z zapartym tchem i ciągle twórcy mnie zaskakują nowymi wątkami i tak ma być .Jest to najlepszy serial po Rzymie i Tudorach.Stawiam na porozumienie Jona i Denderys za aprobatą i namową Tyriona.
g
gostek
Czekam na moment, gdy Sansa, po intrygach przeciw Jonowi posra się z wrażenia na wieść, ze Jon to syn Rhaegara :D Ta dziewucha jest tak wyrachowana i samolubna, że nie mogę jej znieść. To przez jej egoistyczne decyzje zginęli lord i lady Stark, oraz Rob.
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn