Gwiazdy ruszyły na pomoc zwierzętom! Kayah, Piotr Stramowski z nową ukochaną, Andrzej Piaseczny, Magdalena Schejbal i inni

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Dariusz Gałązka/AKPA
Kayah, Andrzej Piaseczny, Magdalena Schejbal, Natalia Lesz, Arkadiusz Smoliński, Sebastian Cybulski, Olga Borys, Michał Meyer, Piotr Stramowski i Natalia Krakowska - oni dowodzą, że los zwierząt nie jest im obojętny. Gwiazdy ruszyły na plan zdjęciowy, by pomóc czworonożnym przyjaciołom!

22 kwietnia w warszawskim studio Aligator odbyła się sesja do kalendarza charytatywnego Fundacji Psierociniec. Z czteronożnymi podopiecznymi pozowali: Kayah, Andrzej Piaseczny, Magdalena Schejbal, Natalia Lesz, Arkadiusz Smoliński, Sebastian Cybulski, Olga Borys, Michał Meyer, Piotra Stramowski i Natalia Krakowska. To już trzecia edycja kalendarza charytatywnego z udziałem znanych osób, którym leży na sercu dobro naszych schorowanych staruszków, często pomijanych i niewidzialnych dla wielu ludzi. Psierociniec to swoiste hospicjum dla doświadczonych przez los piesków, kotów a czasami także innych zwierząt. Za każdym z podopiecznych stoi bardzo smutna wzruszającą historia odrzucenia, osamotnienia i często bólu. Nikt ich nie chce, a często z uwagi na stan zdrowia nie nadają się do adopcji. Potrzebują specjalistycznego leczenia, żywienia, 24-godzinnej opieki, zrozumienia i bezwarunkowej miłości.

Nie otrzymujemy żadnych dotacji z budżetu miasta, nikt nas nie wspiera, a utrzymanie naszych zwierząt wymagających niejednokrotnie specjalistycznej opieki jest dość kosztowne. Fundacja utrzymuje się z 1,5%, datków ludzi dobrej woli i ze sprzedaży autorskich produktów, m.in. kalendarza - powiedziała Olga Dobiecka z Fundacji Psierociniec, dodając jednocześnie, że wsparcie osób medialnych jest bardzo ważne.

Rokrocznie angażuję się w akcje charytatywne i jestem związany z fundacjami, dla których najważniejsze jest dobro zwierząt. Jeśli mam taką sposobność, to zawsze jestem. Bardzo cieszę się, że mogę pozować ze swoją dziewczyną, bo oboje jesteśmy wielkimi przyjaciółmi zwierząt - zdradził Piotr Stramowski. - Nie wyobrażam sobie, że mogłabym odmówić ludziom, którzy od lat angażują się całym sercem w opiekę nad zwierzętami, które nie mają już szansy na adopcję, bo są chore, stare i nikomu niepotrzebne. Kto jak nie osoby publiczne ma wspierać takie akcje? Liczę na to, że dzięki temu poruszymy serca innych ludzi - przyznała Magdalena Schejbal, która pozowała m.in. ze Stuartem niewidomym, psim staruszkiem.

Mnie nie trzeba specjalnie namawiać do udziału w tak ważnych akcjach, szczególnie, że sam mam psa, bez którego cała nasza rodzina nie wyobraża sobie życia - zdradził Andrzej Piaseczny.

Niewidome, po wypadkach, z chorobami immunologicznymi, neurologicznymi, skórnymi, stare, brzydkie, niekochane, w Psierocińcu znalazły dach nad głową - Gucio, Czesio, Dziadek Mróz, Petunia, Tosiek, Farciarz. To właśnie ich zobaczymy na kartach kalendarza na 2025 rok. - Jestem pełna podziwu dla ludzi z Psierocińca, którzy oddają całe swoje serce starszym, chorym zwierzętom skazanym na smutny żywot. Mając do czynienia z kimś słabszym, zawsze czuję na sobie odpowiedzialność i chęć pomocy - przyznała Natalia Lesz pozująca z dwoma kotami.

Od zawsze w moim życiu były psy i jestem bardzo wrażliwy na ich los. Wspieranie naszych braci i sióstr mniejszych jest dla mnie czymś tak naturalnym jak oddychanie - dodał Sebastian Cybulski, któremu towarzyszyła Duniasza, jego trzynastoletnia suczka.

Premiera kalendarza już w październiku!

źródło: AKPA.

Zobacz zdjęcia! Co myślicie o takich inicjatywach?

Gwiazdy ruszyły na pomoc zwierzętom! Kayah, Piotr Stramowski...

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn