Na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości.
Głównym bohaterem serialu jest Adam Kruk, w którego wciela się Michał Żurawski. Aktor tak nam opowiedział o swojej roli:
To policjant z Łodzi, który ma do rozwiązania bardzo ciekawą zagadkę na Podlasiu. Dowiadujemy się też, że pochodzi z Podlasia, więc odwiedza rodzinne strony i przy okazji postara się rozwiązać pewną zagadkę z dzieciństwa.
Podlaskim partnerem Kruka będzie dawny przyjaciel, Sławek. W tej roli na ekranie pojawi się Cezary Łukaszewicz, którego doskonale pamiętamy z 1. sezonu "Belfra":
Między Sławkiem a Krukiem wydarzyło się dużo w przeszłości, ale wydarza się też teraz. Są nierozłączni, czasem się uwielbiają, czasem nie lubią.
W Białymstoku Adam Kruk skonfrontuje się z miejscowym policjantem, Markiem Kaponowem, którego gra Mariusz Jakus:
Będę współpracować z Krukiem. Próbujemy rozwiązać zagadkę kryminalną, która jest osią serialu.
W obsadzie serialu "KRUK. Szepty słychać po zmroku" znaleźli się też m.in. Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski, Anna Nehrebecka, Marcin Bosak oraz Jerzy Schejbal.
Pomysłodawcą i twórcą scenariusza serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku” jest Jakub Korolczuk. Scenarzysta ma już na swoim koncie międzynarodowe sukcesy – spod jego pióra wyszła koncepcja na thriller „Życie po życiu” z Christiną Ricci i Liamem Neesonem w obsadzie. Historia Adama Kruka, policjanta z nierozliczoną przeszłością, to wyjątkowi, charakterystyczni bohaterów, którzy tworzą tajemniczy klimat i na długo pozostaną w pamięci widzów.
Widzowie mogą spodziewać się ciężkiej i mrocznej historii, w której główny bohater będzie musiał zmierzyć się z trudną sprawą kryminalną, ale też przede wszystkim będzie musiał zmierzyć się z samym sobą.
Za reżyserię serialu odpowiada Maciej Pieprzyca, którego filmy zdobywają nagrody na międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych. Jedno z pierwszych wyróżnień trafiło do rąk reżysera za film „Drzazgi” z Antonim Pawlickim w roli głównej – otrzymał nagrodę za debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2008. Kolejne produkcje twórcy również odbijały się szerokim echem w środowisku filmowym. Ryzykowne i podejmujące trudną tematykę „Chce się żyć” okazało się jednym z najgłośniejszych tytułów polskiego kina ostatnich lat. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2013 film otrzymał Srebrne Lwy, a także dwie nagrody publiczności. Jego ostatni film, thriller „Jestem mordercą”, miał swoją premierę w Konkursie Głównym 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie jury uhonorowało go Srebrnymi Lwami oraz nagrodą za najlepszy scenariusz.
"KRUK. SZEPTY SŁYCHAĆ PO ZMROKU" NA ANTENIE CANAL+ W 2018 ROKU
