MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Serial "Tajemnica Twierdzy Szyfrów" od 14 marca na History

Redakcja Telemagazyn
"Tajemnica Twierdzy Szyfrów" (fot. materiały prasowe)
"Tajemnica Twierdzy Szyfrów" (fot. materiały prasowe)
"Tajemnica Twierdzy Szyfrów" to 13-odcinkowy serial sensacyjny oparty na powieści Bogusława Wołoszańskiego. Od 14 marca będzie go można oglądać na kanale History.

"Tajemnica Twierdzy Szyfrów" jest opowieścią o owianej tajemnicą maszynie, polskim szpiegu w niemieckim mundurze oraz o walce amerykańskiego i radzieckiego wywiadu. Dramatyczne wydarzenia rozgrywają się w mrocznych tunelach i zamkach z malowniczymi plenerami Dolnego Śląska w tle.

To opowieść o tajnych służbach, wojnie i miłości. Jest rok 1945,ostatnie miesiące II wojny światowej. Agenci wywiadu USA i ZSRR desperacko poszukują tajnej hitlerowskiej maszyny do rozszyfrowywania sowieckich depesz. Od tego może zależeć wynik wojny, jak i późniejsze losy świata. Główny bohater, Johann Jorg, to kryptolog, który obsługuje urządzenie ukryte w tajnym ośrodku w zamku Czocha i jest polskim agentem. Wspiera go radiotelegrafistka Natalia, Niemka, której ojca zamordowało gestapo i dlatego zdecydowała się działać przeciwko nazistom. Dziewczyna skrycie podkochuje się w Jorgu, tego zaś wydaje się bardziej interesować Anna Maria, bratanica właściciela zamku. Nagle Natalia zostaje aresztowana i zmuszona do współpracy z hitlerowcami.

W rolach głównych występują m.in. Paweł Małaszyński, Borys Szyc, Cezary Żak, Danuta Stenka i Karolina Gruszka.

Ciekawostki o serialu:
- W serialu grało 50 aktorów i ok. 400 statystów – to duża liczba w porównaniu z innymi polskimi produkcjami.
- Do zdjęć wykorzystano 42 pojazdy historyczne (23 samochody wojskowe, 4 pojazdy opancerzone, 7 samochodów osobowych, 6 motocykli, 1 autobus, 1 wóz straży pożarnej) oraz unikatową broń z czasów II wojny światowej
- W serialu wzięło udział 8 grup rekonstrukcyjnych: Pomerania 1945, Normandia 44, Festung Breslau, Aufklärungs-Abteilung 7 (AA7), Arnhem 44, Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych (TGRH), Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Pilica”, Czeska Grupa Rekonstrukcyjna
- Zdjęcia miały miejsce w plenerach Dolnego Śląska (Książ, Szczawno-Zdrój, Osówka, Walim, Włodarz, Lubomierz); zamkach: Książ, Czocha, Pszczyna i Bolków; w podziemiach kompleksu „Riese” w Osówce i Książu oraz w Warszawie i okolicach
- Serial zrealizowano w ciągu 105 dni zdjęciowych. Dzień nagrań zaczynał się o godz. 8.00 w szatniach i garderobach, a kończył często o 3-4 w nocy.

To wielkie historyczne widowisko i kino wojenne o akcji trzymającej w napięciu również na antenie kanału History. Emisja w soboty od 14 marca o godz. 23:00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn