Spektakle Krzysztofa Warlikowskiego, Agnieszki Glińskiej i Jakuba Skrzywanka w Teatrze Telewizji!

Krzysztof Połaski
Teatr Telewizji zaprasza na kolejną porcję premier. W bogatej i różnorodnej ofercie znajdą się zarówno oryginalne produkcje TVP, jak i docenione przez krytyków przedstawienia przeniesione z desek polskich teatrów. Sprawdźcie, co obejrzycie w Teatrze Telewizji jesienią 2024 roku.

Spis treści

Agnieszka Glińska wraca do TVP

Wśród propozycji Teatru Telewizji jesienią widzowie zobaczą m.in.: spektakl „Wiara, nadzieja, miłość” w reżyserii powracającej do współpracy z TVP Agnieszki Glińskiej, sztukę „Pełna powaga. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru” z debiutującym, jako reżyser Tadeuszem Kabiczem, dramat Friedricha Dürrenmatta „Wizyta starszej pani”, „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” autorstwa i w reżyserii Mateusza Pakuły czy „Piękną Zośkę” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego.

Głośne „Wyjeżdżamy” Warlikowskiego w TV

Teatr Telewizji jesienią zaprezentuje również wciągającą i pełną zwrotów akcji sztukę Juliusza Słowackiego „Sen srebrny Salomei” w reżyserii Piotra Cieplaka, która ukaże się także na antenie TVP Kultura, „Nie ma” według Mariusza Szczygła i z jego udziałem w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, „Wyjeżdżamy” Hanocha Levina w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego oraz na żywo z Teatru Współczesnego w Szczecinie spektakl „Spartakus. Miłość w czasach zarazy” w reżyserii Jakuba Skrzywanka.

Rok Witolda Gombrowicza

W związku z tym, że rok 2024 został ogłoszony Rokiem Witolda Gombrowicza, Teatr Telewizji zaprasza na premiery dwóch sztuk teatralnych, których bohaterem jest autor „Ferdydurke”. W rolę Witolda Gombrowicza wcielą się: Jan Englert – „Dowód na istnienie drugiego” i Andrzej Seweryn – „Deprawator”. Przedstawienia te wyreżyseruje Maciej Wojtyszko.

W sztuce swojego autorstwa „ADHD i inne cudowne zjawiska” wystąpi Joanna Szczepkowska. Kolejna propozycja to spektakl „Miłość” młodego dramaturga Benjamina Marii Bukowskiego – aktorski popis Anny Polony i Jana Peszka. Specjalnym wydarzeniem tej jesieni w Teatrze TV będzie transmisja głośnego przedstawienia „Powrót do Reims” Didiera Eribona w reżyserii Katarzyny Kalwat.

Paweł Demirski powraca do swojego kultowego spektaklu

Jesienią planowane są produkcje spektakli „W imię Jakuba S.” w reżyserii Pawła Demirskiego i „Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó, które przygotują Wojciech Smarzowski oraz Piotr Domalewski.

Teatr Telewizji nie zapomina również o swoim bogatym archiwum, dlatego przypomni spektakle z rolami Janusza Gajosa: „Bigda idzie!” według Juliusza Kadena-Bandrowskiego oraz „Msza za miasto Arras” według Andrzeja Szczypiorskiego. Po dłuższej przerwie powróci słynny spektakl Złotej Setki Teatru Telewizji – „Czarownice z Salem” Artura Millera w reżyserii Zygmunta Hübnera.

Sezon jesienny Teatru Telewizji otworzy – na życzenie widzów – powtórka spektaklu „1989”, który zdobył Grand Prix tegorocznego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”.

Premiery wszystkich spektakli Teatru Telewizji w poniedziałki o godz. 20:30 w TVP1 i we wtorki o godz. 20.00 w TVP Kultura.

Spektakle Krzysztofa Warlikowskiego, Agnieszki Glińskiej i J...

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn