Spis treści
Zygmunt Kazimierz Chajzer to żywa legenda współczesnej telewizji. Polski dziennikarz oraz prezenter radiowy i telewizyjny urodził się 1 maja 1954 r., co oznacza, że w 2023 r. celebruje 69. urodziny. Przypominamy jego osiągnięcia i przybliżamy historię jednego z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce, a także ojca jednego z nich, Filipa.
Początki i kariera Zygmunta Chajzera
„Stary Chajzer”, jak zwykli nazywać go fani, od wczesnych lat przejawiał zakusy do świata mediów i prasy. Po ukończeniu liceum podjął studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Już wtedy pisał artykuły do uczelnianej gazety „Miniatury”, dorabiał także jako malarz-tapeciarz w Berlinie Zachodnim. Od zawsze w jego życiu był obecny sport - w trakcie studiów grał w zespołach AZS AWF i AZS Uniwersytetu Warszawskiego, przez krótki czas był członkiem reprezentacji Polski juniorów. Z kolei w dorosłym życiu uzyskał dyplom trenera siatkówki, a w sierpniu 2011 wszedł w skład zarządu klubu Bank BPS Sparta Warszawa.
Lata 80. były momentem, gdy wróciwszy do ojczyzny, Chajzer obrał zawodowy kierunek - rozpoczął pracę dziennikarską w redakcji sportowej „Sztandaru Młodych” oraz w Programie I Polskiego Radia, w którym prowadził audycje „Sygnały dnia”, „Cztery pory roku” i „Lato z radiem”. Za sprawą tej ostatniej poznał miłość swojego życia, Dorotę.
Tuż przed nowym millenium - w 1996 r. - Chajzer rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej, dla której przez kilka miesięcy prowadził serwis informacyjny TVP1 Wiadomości. Bliższa jego sercu okazała się jednak rozrywka - w 1997 r. związał się z Polsatem, jako prowadzący teleturniej „Idź na całość”, za który odebrał Telekamerę „Tele Tygodnia” w kategorii Rozrywka (1998) i Teleturnieje i gry (1999). Odszedł dopiero w 2000 r., gdy odebrał Złoty Krzyż Zasług i następnie związał się z telewizją TVN, dla której realizował „Telegra” (2000–2001) i „Chwila prawdy” (2002–2004) oraz talk-show „Ananasy z mojej klasy” (2001–2002). W 2005 r. z kolei... wrócił do Polsatu, gdzie także został prowadzącym programy rozrywkowe („Na zawsze razem” - 2005 r., „Grasz czy nie grasz” - 2005–2007 r., „Moment prawdy” - 2009–2010 r., „Gwiezdny Cyrk” - 2008 r.). Pojawił się wówczas również jako uczestnik takowych, biorąc udział w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie” (2007) i „Taniec z gwiazdami” (2009).
W następnych latach Zygmunt Chajzer związał się z radiem, a dokładnie - Radiem Złote Przeboje, gdzie prowadził cykl audycji sygnowanych własnym nazwiskiem.
Zygmunt Chajzer - król proszku do prania
Nie byłoby uczciwym, gdybyśmy nie wspomnieli, opisując postać Zygmunta Chajzera, o jego aktywności w obszarze reklam. Dziennikarz i prezenter dla wielu to pan od proszku do prania Vizir, którego twarzą był przez długi czas. W 2019 r. wypuścił na rynek własny produkt - proszek do prania Mr. Ziggy. Występował także w reklamach Telezakupów Mango oraz Telezakupów TV Okazje, operatora komórkowego Play i napojów Pepsi.
Życie prywatne Chajzera - ile naprawdę ma dzieci?
Dla wielu widzów Zygmunt Chajzer jest ojcem Filipa Chajzera, dziennikarza znanego z programu „Dzień Dobry TVN” i... tylko dla niego. Tymczasem „młody Chajzer” ma rodzeństwo - siostrę Weronikę i przyszywaną siostrę Karolinę z pierwszego związku Zygmunta Chajzera. „Stary Chajzer” doczekał się również wnuków. Niestety - jeden z nich, Maks, zmarł wskutek tragicznego wypadku.
Zobacz, jak niegdyś wyglądał. W galerii publikujemy archiwalne zdjęcia!
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
Zobacz prace artystów sztuki współczesnej z całej Polski
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?