Tak wyglądał pogrzeb Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Tłum gwiazd pożegnał legendarnego jazzmana

Redakcja Telemagazyn
W poniedziałek 27 maja odbył się pogrzeb Jana Ptaszyna Wróbewskiego. W ostatnim pożegnaniu zmarłej przed trzema tygodniami legendy jazzu wzięli udział liczni przedstawiciele świata muzyki i kultury. Zobaczcie, jak wyglądała ostatnia droga jednego z największych polskich muzyków.

Spis treści

Śmierć Jana Ptaszyna Wróblewskiego

We wtorek 7 maja 2024 roku media obiegły wyjątkowo smutne wieści. W wieku 88 lat zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski, jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów. O śmierci muzyka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego rodzina.

Z przykrością i głębokim bólem informujemy, że Jan Ptaszyn Wróblewski zmarł dziś w Warszawie. Pogrążona w żałobie Rodzina - można było przeczytać w komunikacie rodziny jazzmana na Facebooku.

Tak wyglądał pogrzeb Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Ostatnie pożegnanie Jana Ptaszyna Wróblewskiego rozpoczęło się 27 maja o godz. 14:00 na Powązkach Wojskowych w Warszawie. W ceremonii pogrzebowej wzięło udział wiele przedstawicieli świata kultury. Wśród żałobników pojawiły takie znamienite osobistości jak aktorki Emilia Krakowska, Irena Karel, piosenkarz Andrzej Dąbrowski czy aktor Stefan Friedmann.

W galerii znajdziecie zdjęcia z pogrzebu Jana Ptaszyna Wróblewskiego.

Tak wyglądał pogrzeb Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Tłum gwiaz...

Kim był Jan Ptaszyn Wróblewski?

Jan Ptaszyn Wróblewski urodził się w marcu 1936 roku. W ciągu trwającej blisko siedem dekad kariery dorobił się reputacji jednego z najważniejszych polskich muzyków jazzowych. Grał między innymi w Sekstecie Komedy, radiowym rozrywkowym zespole Jerzego Miliana, zespołach Extra Ball i Made In Poland oraz w kwintecie Andrzeja Kurylewicza. Skomponował także kilkadziesiąt piosenek, w tym przeboje takie jak „Zielono mi”, „Żyj kolorowo”, „Moja mama jest przy forsie", „Kolega Maj” i „Dom w malwy malowany”.

Ptaszyn, ten pseudonim nadał mu Krzysztof Komeda, miał swój styl gry z charakterystyczną barwą saksofonu i mocnym swingowaniem. Od 1970 roku nieprzerwanie prowadził w radiowej Trójce cotygodniowy magazyn „Trzy kwadranse jazzu”. Ostatnią audycję nadano w poniedziałek, dzień przed śmiercią muzyka.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn