Rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii
W lutym br. media obiegła tragiczna informacja. Turcję, Syrię i Liban nawiedziło trzęsienie ziemi, które miało magnitudę między 7,4 a 7,9. Od kilu dni trwa akcja ratunkowa - niestety, rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi. Życie straciło ponad 20 tysięcy osób, a rannych łącznie jest ponad 75 tysięcy ludzi.
W pomoc ofiarom trzęsienia ziemi zaangażowało się mnóstwo gwiazd tureckiego show-biznesu. Demet Özdemir, Burak Deniz, Sıla Türkoğlu, Elçin Sangu wraz z wolontariuszami przygotowują paczki dla poszkodowanych. Kıvanç Tatlıtuğ przekazał 200 tysięcy TL dla ofiar trzęsienia ziemi, Burak Deniz dorzucił 150 tys TL. Takich przykładów jest oczywiście znacznie więcej.
Gamze Erçel będzie rodziną zastępczą dla dziecka, które straciło rodziców?
Na szczególną uwagę zasługuje również gest Gamze Erçel, czyli siostry Hande Erçel. 31-latka wraz z mężem Canerem Yıldırım ogłosili w mediach społecznościowych, że złożyli wniosek o przyjęcie dziecka osieroconego w wyniku trzęsienia ziemi.
Zgłosiliśmy się jako rodzina zastępcza dla dziecka, które straciło swoich bliskich. To będzie trudny proces, zajmie dużo czasu. Jutro nie będzie żadnej odpowiedzi. Ale zdecydowaliśmy się to zrobić i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc - czytamy na Instagramie.
TURECKIE SERIALE - CZYTAJ WIĘCEJ O PRODUKCJACH ZNAD BOSFORU!
TURECKIE SERIALE - CZYTAJ WIĘCEJ O PRODUKCJACH ZNAD BOSFORU!
[facebook]https://www.facebook.com/Najpi%C4%99kniejsze-Tureckie?tabs=;strona[/facebook]
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
