George Floyd zmarł dwa tygodnie temu zmarł w Minneapolis po brutalnym policyjnym aresztowaniu. Funkcjonariusz przez blisko dziewięć minut podduszał go kolanem. Po tym zdarzeniu tysiące demonstrantów wyszło na ulice w różnych miastach Stanów Zjednoczonych i nie tylko, protestując przeciwko rasizmowi i brutalności policji.
Pokłosiem śmierci George'a Floyda jest kasacja jednego z najdłużej emitowanych seriali dokumentalnych w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o "Cops", w którym pokazywano pracę służb mundurowych. Paramount Network zdecydowało się zakończyć produkcję po 32 sezonach.
W komunikacie prasowym stacji czytamy, że powrót serialu nie jest na razie planowany. Pierwszy odcinek "Cops" wyemitowano 11 marca 1989 roku. Emisja ostatniego odbyła się 11 maja 2020 roku.
