Jak dzisiaj wygląda Ania z „Daleko od szosy”? Tak zmieniła się Irena Szewczyk!

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
materiały prasowe TVP
„Daleko od szosy” to produkcja absolutnie kultowa. To serial, po który sięgają kolejne pokolenia Polaków i zachwycają się autentyzmem historii miłości Leszka i Ani, którzy musieli pokonać różne przeszkody, w tym klasowe, aby być razem. W rolę pięknej Ani wcielała się Irena Szewczyk, która niespodziewanie po latach zniknęła z ekranu. Czym dzisiaj się zajmuje? Jak wygląda? Zobaczcie.

Spis treści

„Daleko od szosy” to serial kultowy

„Daleko od szosy” to serial w reżyserii Zbigniewa Chmielewskiego, który swoją premierę miał w grudniu 1976 roku. Głównym bohaterem produkcji jest Leszek (w tej roli genialny Krzysztof Stroiński), młody, pochodzący z niezamożnej rodziny chłopak, który nie umie odnaleźć się na wsi. Wyjeżdża więc do miasta, gdzie chce pracować i skończyć szkołę wieczorową. Migracja i marzenie o awansie społecznym będą dużo kosztować chłopaka. Jednak w międzyczasie Leszek spotyka na swojej drodze Anię, studentkę z miasta, która okaże chłopakowi wsparcie i wiarę w niego. Tylko czy parze uda się przeskoczyć przepaść kulturową, która ich dzieli?

Polacy pokochali „Daleko od szosy”. Każda powtórkowa emisja produkcji na antenach TVP cieszy się olbrzymią popularnością.

Irena Szewczyk rozkochała w sobie widzów

W rolę pięknej Ani wcielała się Irena Szewczyk, która wręcz rozkochała w sobie widzów. To była popularność tej skali, że w czasach Polski Ludowej mogła załatwić szybciej jakąś sprawę lub uzyskać inne korzyści, w zamian za... ujawnienie, jak dalej potoczą się losy Leszka i Ani. Cała Polska ekscytowała się życiem serialowych bohaterów.

Irena Szewczyk urodziła się 5 grudnia 1947 roku w Łodzi. W 1977 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, a dwa lata później zaliczyła teatralny debiut. W latach 1975-78 występowała w Teatrze Nowym w Łodzi, w sezonie 1978/79 w Teatrze Komedia w Warszawie. W latach 1979-84 aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie. W latach 1984-89 ponownie aktorka łódzkiego Teatru Nowego.

Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1968 roku za sprawą filmu „Przygoda z piosenką”, jednak była to tak mała rola, że nawet nie była wymieniona w napisach. Rok później zagrała w „Rzeczpospolitej babskiej”. Kolejne produkcje, w których wzięła udział to m.in.:

  • „Czekam w Monte-Carlo”,
  • „Milion za Laurę”,
  • „Mienie”,
  • „Objazd”,
  • „Jegor Bułyczow i inni”,
  • „Sprężenie zwrotne”,
  • „Ślad na ziemi”,
  • „Hotel klasy lux”,
  • „Czerwone róże dla mnie”,
  • „To jest moje życie erotyczne”

Czym dzisiaj zajmuje się Irena Szewczyk?

Irena Szewczyk w 1976 roku poślubiła operatora filmowego Krzysztofa Bobrowskiego, jednak to małżeństwo się rozpadło. Później aktorka wyszła ponownie za mąż - obecnie nazywa się Irena Szewczyk-Kowalewska i ma syna Michała.

Ostatnią produkcją, w której wystąpiła Irena Szewczyk była etiuda „To jest moje życie erotyczne” z 1988 roku. W pewnym momencie Irena Szewczyk postanowiła całkowicie skończyć się z aktorstwem. Poświęciła się karierze naukowej; została pracownikiem naukowym w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego. Od lutego 2008 posiada stopień naukowy doktora habilitowanego, a od 2011 roku jest profesorem nadzwyczajnym UŁ.

W sieci praktycznie nie można znaleźć współczesnych zdjęć Ireny Szewczyk. Poza jednym, które dokumentuje posiedzenie Rady Wydziału Nauk o Wychowaniu w Uniwersytecie Łódzkim, które zostało wykonane w 2011 roku.

Zobacz, jak wygląda Irena Szewczyk

Jak dzisiaj wygląda Ania z „Daleko od szosy”? Tak zmieniła s...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn