„Kres niewinności"
Janek jest przesłuchiwany przez esbecję bez zbytniej taryfy ulgowej. Ale jak szybko tam trafił, tak szybko stamtąd wychodzi. Wyciągnął go oczywiście ojciec. Chłopak nie jest mu wdzięczny. Po powrocie do domu między Wolickimi dochodzi do konfrontacji, która kończy się wyprowadzką Janka i jego matki. A w redakcji konflikt. Dunin chce rzucić papierami, gdy odkrywa, że naczelny włamał się do jego szuflady i wziął artykuł o bananowej młodzieży.
W kraju nasilają się antysemickie wydarzenia. Rodzina Bielskich - mająca żydowski rodowód - staje przed dylematem co robić dalej? Hania przejmuje inicjatywę. Zgłasza się na milicję, a oddając dowód osobisty ostatecznie decyduje się na emigrację. Bielscy przeżywają jeszcze inny dramat, gdy przed wyjazdem z Polski musząc się wyzbyć wszelkich kosztowności. Kolejne porażki obciążają Wolickiego seniora. Wezwany do ministra Moczara zostaje on szantażem zmuszony do samokrytyki i rezygnacji ze stanowiska. To już kres kariery pułkownika Wolickiego, tak też dobiegł końca związek Janka i Hani. Dziewczyna z matką i ojcem opuszczają Polskę, odjeżdżając z Dworca Gdańskiego do Izraela.
Obsada serialu „Kres niewinności”
W rolach głównych wystąpią m.in.: Ignacy Liss, Vanessa Aleksander, Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Mikołaj Kubacki.
O czym opowiada „Kres niewinności”?
„Kres niewinności” to historia trudnej miłości dwojga młodych ludzi – Janka (Ignacy Liss) i Marty (Vanessa Aleksander) na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się w 1968 roku w Polsce. W styczniu studenci wychodzą na ulice zaprotestować przeciwko zakazowi wystawiania „Dziadów” (30 stycznia 1968 r.), a po przemówieniu Władysława Gomułki 19 marca 1968, nasilają się represje i masowa emigracja obywateli pochodzenia żydowskiego.
