"MasterChef 8" odcinek 11. Walka o wyjazd do Meksyku! Ksawery Rajter stracił szansę na zwycięstwo w programie!

Redakcja Telemagazyn
W 11. odcinku 8. edycji "Masterchefa" nie brakowało emocji! Kucharze walczyli w nim o wyjazd do Meksyku. Najpierw musieli przygotować wykwintne danie wegetariańskie, a następnie... Sprawdź, co wydarzyło się w programie. Kto wywalczył bilet do półfinału?

"Masterchef 8" odcinek 11. - co się wydarzyło?

"Masterchef 8" odcinek 11. - co się wydarzyło?

O bilet do Meksyku walczyli w 11. odcinku "Masterchefa 8": Grzesiek Zawierucha, Marlena Cichocka, Mariusz Komenda, Ania Łempicka, Ksawery Rajter i Magda Waś. W pierwszej konkurencji
kucharze musieli zmierzyć się z leśnymi produktami i przygotować dania wegetariańskie z grzybów, jadalnych roślin czy owoców.

Było to jedno z najtrudniejszych do tej pory zadań w programie, bo jurorzy liczyli na to, że kucharze zaprezentują tym razem nowatorskie trendy w gotowaniu. Na przygotowanie wykwintnych, wegetariańskich dań dostali aż 90 minut. Mariusz przygotował wędzony tatar z pumpernikla, leśna kompozycja Ewy składała się głównie ze smażonych grzybów, Ania przygotowała makaron szpinakowy w sosie grzybowym, Marlena postawiła na pierogi z kaszą jęczmienną, Ksawery przyznał podczas prezentacji, że trochę zbłądził. Jurorzy byli jednak zachwyceni jego stekami z selera. Grzesiek przygotował grzyby marynowane i konfitowane.

Jurorzy wyróżnili dwa najlepsze dania: Marleny i Grzegorza. Konkurencję wygrał jednak Zawierucha. Dzięki temu mógł przydzielić składniki w kolejnej konkurencji. Polegała ona na przygotowaniu aż pięciu dań z jednego składnika: selera, koziego sera, kaszy jaglanej lub pęczaku, bobu, ananasa, tofu oraz jajka. Wśród nich musiał znaleźć się przynajmniej jeden deser oraz jedno danie wytrawne. Grzesiek wybrał dla siebie jajko, a pozostali otrzymali: Mariusz - bób, Ksawery - seler, Magda - tofu, Ania - kasza i Marlena - ananas.

Magda Gessler, Anna Starmach i Michel Moran wyłonili następnie piątkę szczęśliwców, którzy polecieli do Meksyku. Bilety wręczał Ambasador tego kraju w Polsce: Alejandro Negrín Muñoz. Jako pierwszy na balkon trafił Grzegorz - to on też otrzymał bilet do Meksyku. Pozostali zmierzyli się w kolejnej konkurencji.

"Masterchef 8" odcinek 11. kto poleciał do Meksyku?

  • Grzesiek Zawierucha
  • Marlena Cichocka
  • Mariusz Komenda
  • Ania Łempicka
  • Magda Waś

W 11. odcinku "MasterChef 8" odpadł Ksawery Rajter!

Źródło: TVN/x-news

Kultura i rozrywka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn