"My, dzieci z Dworca ZOO". Amazon stworzy serial oparty o książkowy bestseller autorstwa Christiane F.! Kiedy premiera?

NENT Group poinformował o produkcji serialu opartego o bestsellerową autobiografię Christiane F., "My, dzieci z dworca ZOO". Kiedy możemy spodziewać się premiery?

"My, dzieci z Dworca ZOO" - twórcy serialu

Amazon we współpracy z Constantin Television oraz NENT pracuje nad powstaniem serialu opartego o niezwykle popularną książkę autorstwa Christiane F., "My, dzieci z Dworca ZOO". W pierwszym sezonie, liczącym 8 odcinków, wystąpią: Jana McKinnon, Lea Drinda, Jeremias Meyer, Michelangelo Fortuzzi, Lena Urzendowsky oraz Bruno Alexander. Za scenariusz odpowiada Annette Hess, zaś reżyserem i producentem kreatywnym serii został Philipp Kadelbach.

Premiera serialu zaplanowana jest na wiosnę 2021.

O czym będzie serial?

Nie są znane szczegóły dotyczące fabuły serialu, jednak bardzo prawdopodobne, że nie będzie on znacznie odbiegał od książkowego pierwowzoru. Historia opowiedziana w książce stanowi autobiografię autorki - jest zapisem jej wspomnień z czasów, kiedy jako bardzo młoda dziewczyna po raz pierwszy zetknęła się z narkotykami oraz jak rozwijało się jej uzależnienie. Pojawiają się tam również, często niezwykle tragiczne, historie jej znajomych. Tytułowy Dworzec ZOO stanowił centrum życia ich małej społeczności: tam oczekiwali na klientów i prostytuowali się, aby zarobić na kolejną działkę narkotyku, tam też spotykali się towarzysko i wymieniali się narkotykami.

Książka została po raz pierwszy wydana w 1978 roku, a w 1981 roku powstał film na jej podstawie.

Kultura i rozrywka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn