O czym jest „Adim Farah”?
Fabuła „Adim Farah” koncentruje się na losach 28-letniej Iranki (Demet Özdemir), która uciekając z ojczyzny do Francji, musiała zatrzymać się w Stambule, gdyż dowiedziała się, że jest w ciąży. W Turcji na świat przychodzi jej syn - Kerimşah (Rastin Pakhanad) - chłopiec cierpi na rzadką chorobę, a jego mama pracuje nielegalnie jako sprzątaczka i robi wszystko, aby zaoszczędzić pieniądze na jego leczenie i wyjazd do Francji.
Pewnego dnia świat Farah wywraca się do góry nogami - kobieta jest świadkiem morderstwa, a na jej drodze staje Tahir Lekesiz (Engin Akyürek). Mężczyzna z ramienia mafii, ma się pozbyć Farah...
Demet Özdemir
Demet Özdemir to znana i uwielbiana przez polskich widzów turecka aktorka, która zagrała w takich produkcjach jak: „Wymarzona miłość” i „Miłość i przeznaczenie”. Gwiazda tureckich seriali prywatnie jest żoną muzyka Oğuzhana Koça. O ślubie Demet Özdemir pisaliśmy w 2022 r.
„Adim Farah” to pierwsza produkcja z jej udziałem w 2023 r. W obsadzie tureckiego dramatu, oprócz Demet Özdemir i Engina Akyüreka, znaleźli się:
- Fırat Tanış,
- Senan Kara,
- Lale Basar,
- Oktay Çubuk,
- Mert Dogan,
- Mustafa Avkiran.
„Adim Farah” nie jest hitem?
Serial „Adim Farah” zadebiutował na antenie FOX w Turcji 1 marca 2023 r. z oglądalnością na poziomie 3,94 (total) w rankingu ratingowym. To dobry wynik, ale nie da się ukryć, że po głośno zapowiadanej produkcji z Demet Özdemir w roli głównej, spodziewano się czegoś więcej. Dla porównania, szósty sezon „Zakazanego owocu” notuje ostatnio w Turcji spadki oglądalności, ale dobiegająca końca produkcja z Edą Ece utrzymuje się w granicy 3,79-4,92 (total) w rankingu ratingowym.
Rating premierowego odcinka „Adim Farah” nie zachwyca, ale zainteresowanie „Adim Farah” w mediach społecznościowych jest ogromne. Jaka przyszłość czeka nową produkcję z Demet Özdemir w roli głównej?
Ci, którzy już widzieli serial „Adim Farah” chwalą scenariusz, dobór muzyki i charyzmę Engina Akyüreka, który zachwycił widzów w roli Tahira. Pojawiają się jednak krytyczne głosy:
Jak na taką promocję, to bez rewelacji. Może się rozkręci, ale sporo nielogiczności jak na razie
Demet lepiej sprawdza się w lekkich komediach romantycznych, tutaj nie zachwyca - zauważają fanki strony Najpiękniejsze Tureckie Seriale.
W galerii publikujemy zdjęcia z serialu. Zobaczcie, jak Demet Özdemir i Engin Akyürek prezentują się na ekranie.
Tureckie seriale w polskiej telewizji. Co oglądać?
Na antenie TVP zagościł nowy serial. „Akacjowa 38” to hiszpańska produkcja, która zastąpiła „Zranione ptaki”. Na antenie TVP można jeszcze oglądać „Przysięgę” oraz „Zakazany owoc”. Tureckie seriale w Polsce pokazuje także dedykowany im kanał DIZI. W emisji m.in. „Wieczna miłość” i „Maleńkie morderstwa”. W listopadzie 2022 r. na antenie Telewizji WP rozpoczęła się emisja serialu „Piękniejsza niż Ty”.
TURECKIE SERIALE - CZYTAJ WIĘCEJ O PRODUKCJACH ZNAD BOSFORU!
