"Policjantki i policjanci" i "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" to dwa bardzo popularne seriale kryminalne od TV4. Funkcjonariusze z obu seriali pracują na tej samej komendzie, lecz bardzo rzadko biorą udział we wspólnych akcjach. Wkrótce może to się zmienić.
W mediach społecznościowych pojawiło się bowiem zdjęcie, na którym widać bohaterów obu seriali. Być może to tylko i wyłącznie kampania promocyjna, ale jest także szansa, że w nowym sezonie twórcy szykują dla widzów jakiś crossover.
Fani serialu "Policjantki i policjanci" są jak najbardziej za! - Fajnie by było pójść tą drogą, że co jakiś czas połączone byłyby siły - napisał jeden z nich. - Super! Oby było dużo takich łączonych odcinków, bo oba seriale są świetne - dodawał inny.
Do tej pory wątki z obu seriali rzadko były łączone, lecz należy pamiętać, że związek pomiędzy obiema ekipami istnieje od samego początku. W 1. odcinku serialu "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" kontynuowane jest śledztwo, które wcześniej prowadzili Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski) i Aleksandra Wysocka (Magda Malcharek).
Postacią, która łączyła oba seriale była także Karolina Rachwał (Honorata Witańska), która była przyjaciółką Pauliny Wach (Kamila Ścibiorek) i dziewczyną Kuby Walczaka (Michał Mrozek). Ich związek nie trwał jednak zbyt długo. Dla niej był to tylko przelotny romans, zaś Walczak szukał stałej partnerki. Rachwał ostatecznie związała się z Mikołajem Białachem.
Mikołaj Białach i Kuba Walczak byli także głównymi bohaterami dwóch filmów fabularnych - "Selekcja" i "Selekcja - Odwrócony" z 2018 roku. W obu produkcjach mogliśmy zobaczyć także inne postaci znane z "Policjantek i policjantów" - Wojtka Niedźwieckiego (Bartek Piekarski) i Jana Zielińskiego (Maciej Tomaszewski).
Szersza współpraca pomiędzy bohaterami serialu "Policjantki i policjanci" i "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" byłaby z pewnością bardzo interesująca! Mamy nadzieję, że twórcy posłuchają głosu fanów i zaczną działać.
