Różne odcienie miłości. Co oglądać w Walentynki na ARTE.tv?

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
materiały prasowe ARTE.tv
Z okazji Walentynek, na 14 lutego stacja ARTE.tv przygotowała wybór dokumentów prezentujących różne zagadnienia związane z miłością, najbardziej pożądanym na świecie uczuciem. Zobaczcie, co warto obejrzeć.

Spis treści

Widzowie platformy ARTE.tv przekonają się, jak wygląda poszukiwanie partnera w Kraju Środka i jakie działania podejmują tam mężczyźni, aby znaleźć żonę. Inny obraz opowiada o życiu intymnym ludzi z dużą nadwagą, ich pragnieniach oraz wyzwaniach, z którymi muszą się zmierzyć. Posłuchamy także głosów różnych artystów i dowiemy się, jak oni postrzegają miłość, jakie jej odcienie dostrzegają i jak łączą swoje działania z budowaniem relacji. Kolejnym tematem będzie miłość w czasach wojny na przykładzie historii ukraińskiej piosenkarki, która została rozdzielona z ukochanym walczącym o wolność ojczyzny.

W POSZUKIWANIU KOBIET

Po 35 latach Chiny oficjalnie pogrzebały politykę jednego dziecka. Jednak lata nacisku na posiadanie dziecka płci męskiej spowodowały brak równowagi między płciami: w Chinach jest dziś od 30 do 40 milionów więcej mężczyzn niż kobiet. Co piąty młody Chińczyk nie będzie w stanie znaleźć żony w ciągu pięciu lat, zwłaszcza w niektórych regionach wiejskich, w których mieszkają głównie kawalerowie z rodzicami. Niektórzy panowie z takich miejsc podróżują daleko do innych regionów Chin w poszukiwaniu wybranki swojego serca. Niektórzy wyjeżdżają nawet za granicę, do Birmy, Wietnamu czy Indonezji, by tam kupić sobie żonę. Nieszczęśnicy bez kobiet nazywani są „Guang Gun – Martwe gałęzie”, ponieważ nigdy nie przyniosą owocu. Cała sytuacja doprowadziła do powstania specjalnych gangów przestępczych, które wyspecjalizowały się w porywaniu kobiet i sprzedawaniu ich mężczyznom daleko od ich rodzinnych stron. Reportaż „Chiny: w poszukiwaniu kobiet” opowiada o dramatycznej sytuacji w Państwie Środka.

WIELKA POTRZEBA MIŁOŚCI

Wszyscy bohaterowie reportażu „Wielka potrzeba miłości” ważą powyżej 100 kilogramów. Z powodu wagi są społecznie stygmatyzowanie, marginalizowani, dyskryminowani, a także wykorzystywani. Często na drodze do znalezienia miłości muszą zmierzyć się z własnym strachem, cudzą oceną czy samotnością. Jak wygląda ich życie intymne? Czy są z niego zadowoleni? Czy silna potrzeba akceptacji prowadzi tylko do bólu? A może waga może być jednak atutem? Cztery kobiety i dwójka mężczyzn zdecydowali się na złamanie tabu i opowiedzenie o tym, czego doświadczyli poszukując miłości. Pomimo tego, że coraz więcej osób opowiada się przeciw „cancel culture”, mamy większą świadomość i empatię dla siebie nawzajem, to nadal, przez wpajane nam od dzieciństwa wzorce urody, osobom otyłym jest trudniej odnaleźć się w świecie flirtu i namiętności.

MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY

Miłość na odległość nie jest łatwa, a robi się jeszcze trudniejsza, gdy jedna osoba musi ryzykować życie, a druga jest na uchodźstwie. Z tą sytuacją, dzień w dzień, musi mierzyć się wiele Ukrainek i Ukraińców. W wzruszającym dokumencie „Miłość w czasach wojny” obserwujemy losy Ingret Kostenko, ikony indie popu, która przez konflikt została zmuszona do ucieczki do Niemiec. Mężczyzna, którego kocha, został żołnierzem i walczy na froncie za wolność ojczyzny. Ingret regularnie wraca do Ukrainy, ryzykując życiem, by z nim być. W swoich utworach i filmach przerabia trudny temat separacji.

Z TWISTEM, CZYLI JAK KOCHAJĄ ARTYŚCI?

W dzisiejszych czasach miłość odmienia się przez wszystkie przypadki. Mówimy o różnych odmianach miłości i tolerancji. Od lat panuje przekonanie, że szczególnie liberalne podejście do miłości reprezentują artyści – często stojąc na forpoczcie zmian obyczajowych. Czy związki w świecie sztuki faktycznie wyglądają inaczej? To pytanie zadano pisarzom, tancerkom, twórcom sztuk wizualnych z różnych stron świata. Jak znaleźć formę związku, która nam odpowiada? Wsłuchać się w siebie? Po prostu próbować do skutku? A może lepiej jest całkowicie oddać się uczuciom, eksperymentować i mieć nadzieję? Miłość we dwójkę, w grupie, a może samotnie? O uczuciach i strachu przed nieznanym rozmawiają twórcy dokumentu „Jak kochają artyści”.

Różne odcienie miłości. Co oglądać w Walentynki na ARTE.tv?

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn