"Twoja twarz brzmi znajomo 15" odcinek 9. Głos, włos i świetny ruch sceniczny - Basia Kurdej-Szatan zwycięża jako Beyoncé!

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
"Twoja twarz brzmi znajomo 15" odcinek 9. Głos, włos i świetny ruch sceniczny - Basia Kurdej-Szatan zwycięża jako Beyoncé!Fot. Polsat
"Twoja twarz brzmi znajomo 15" odcinek 9. Głos, włos i świetny ruch sceniczny - Basia Kurdej-Szatan zwycięża jako Beyoncé!Fot. Polsat
Genialna choreografia, fenomenalna charakteryzacja i głos identyczny z oryginałem! Dziewiąty odcinek "Twoja twarz brzmi znajomo" nie mógł zakończyć się inacze,j niż zwycięstwem Basi, która po raz pierwszy stanęła na podium w programie! Tym samym zobaczymy ją w finałowym odcinku obok Roberta Janowskiego, Katarzyny Łaskiej i Adama Zdrójkowskiego!

"Twoja twarz brzmi znajomo" - co się wydarzyło? 9. odcinek "

Twoja twarz brzmi znajomo

Basia Kurdej-Szatan jako Beyoncé otworzyła dziewiąty odcinek! I to z jakim przytupem! Aktorka wcieliła się w jedną z najpopularniejszych wokalistek R&B, Królową Beyoncé! Było to arcytrudne zadanie, gdyż musiała odtworzyć koncertową wersję piosenki „End of Time” z jej skomplikowaną choreografią, a do tego jeszcze zaśpiewać! Za ten występ otrzymała owacje na stojąco oraz zajęła pierwsze miejsce na podium!

Od twojego pierwszego wyjścia widać było tę siłę, którą miałaś w nogach, mimo że masz dużo mniej obfite uda niż Beyoncé. Sposób ruchu, bezczelność w oczach! No po prostu jesteś niebywała! Nie mam słów! Wszystko było po prostu perfekcyjne! – zachwyciła się Małgorzata Walewska.

[instagram]https://www.instagram.com/p/CV59HgGIloR/[/instagram]

Basia, wiem, że twoje wykonanie dzisiaj przejdzie do historii tego programu! To było coś naprawdę niesamowitego… zaśpiewać głosem Beyoncé, to jest arcyzwycięstwo, a jeszcze zaśpiewać głosem Beyoncé i zatańczyć choreografię, to już w ogóle jest arcyzwycięstwo! – powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Następnie na scenę wkroczył George Michael, czyli Chris Cugowski. Aktor zaśpiewał hymn lat 90. - utwór „Freedom”.

Ten występ był absolutnie fenomenalny! – Ja mam wrażenie, że ty się wyluzowałęś, to był najlepszy twój występ! Byłeś wspaniały! Jeszcze wchodziłeś troszeczkę jak Chris, ale potem ten George wszedł w ciebie, z całym swoim jestestwem! – zachwyciła się Małgorzata Walewska.

Ty jesteś Chris Cudowski, a nie Cugowski, można by dzisiaj powiedzieć! – dodał Gromee.

Trzecim uczestnikiem był Adam Zdrójkowski, który wcielił się w postać amerykańskiego piosenkarza R&B, Ne-Yo. Na scenie wykonał utwór „Miss Independent” i rozbujał całą publiczność, a jury wprawił w zachwyt! Za ten występ otrzymał owacje na stojąco!

To jest niebywałe po prostu, jaki ten dzieciak jest utalentowany! – skomentowała Małgorzata Walewska.

Adam! Ty jesteś takim prezentem w tej ekipie i w tej edycji. Z taką radością się ciebie ogląda! Po raz kolejny stworzyłeś fantastyczną postać. Ne-Yo to jeden z moich ukochanych wokalistów, więc ja znam u niego każdą nutkę. Bałam się, że może nie uda ci się zbliżyć do jego bardzo charakterystycznego wokalu, który jest pełen pulsu R&B, a z drugiej strony jest bardzo chłopięcy, a ty dałeś radę i naprawdę byłeś Ne-Yo! – zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka.

Robert Janowski jako Mark Knopfler wykonał legendarny antywojenny song „Brothers in Arms” zespołu Dire Straits. Jest to piosenka o ogromnym ładunku emocjonalnym, a utwór w latach 80. był ważny zarówno społecznie, jak i politycznie. Robertowi udało się te wszystkie subtelne emocje przekazać.

W każdym calu tu się wszystko zgadzało. Ten minimalizm, ten wyraz. To jest taka dobra szkoła rosyjskiego filmu, tutaj niczego nie zabrakło – powiedział Michał Wiśniewski.

Robert, na stojąco ci podziękuję za tę piosenkę. Dziś miałam wrażenie, że naprawdę słyszałam Marka Knopflera. Aż nie mogłam uwierzyć, jak brzmisz znajomo i wyglądasz znajomo. To jest coś niesamowitego, co ty zrobiłeś. Całuję cię, dziękuję i wzruszyłam się przeogromnie – zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka.

Katarzyna Łaska jako Shirley Bassey wykonała kultowy utwór z filmu o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda z 1971 roku, „Diamonds Are Forever”. Jak na bondowską piosenkę przystało, było zacnie, bogato i bardzo podniośle!

To było naprawdę dobre! To była taka potęga! Ty masz taki wygar w tym głosie, że duży szacunek! Jesteś na doskonałym, diamentowym poziomie – powiedział Gromee.

Oglądając ciebie w roli Arethy Franklin, Montserrat Caballé i Shirley Bassey pomyślałam, że w sumie miałaś duże szczęście, że akurat te trzy światowe divy trafiły w twoje ręce i twoje gardło. Nie skalałaś tych postaci, jesteś na ich poziomie artyzmu! – dodała Katarzyna Skrzynecka.

Szóstym uczestnikiem był Tomasz Ciachorowski, który wcielił się w postać Neila Sedaki i wykonał hit lat 60. „Oh! Carol”. Tym wykonaniem porwał do tańca czwórkę jury oraz publiczność.

Tomek, ja jestem zachwycona twoim postępem wokalnym! Jaką drogę ty tu przeszedłeś! Mam wrażenie, że w końcu się tak wyluzowałeś i naprawdę zacząłeś się bawić! Jesteś świetny i jestem szczęśliwa, że mogliśmy patrzeć na ten twój rozwój i że to tak na naszych oczach się zadziało! – powiedziała Małgorzata Walewska.

Dzisiaj oddałeś swoim arcyczystym śpiewem ducha tamtych czasów, taką anachroniczną słodkość, jaka wtedy była w tych twistowych piosenkach. Mam wrażenie, że znalazłam się na chwilę w tej epoce. Twoja radość nam się udzieliła, a przede wszystkim porwałeś nas do tańca, a po to była ta muzyka – zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka.

Klara Williams zabrała nas do lat 80. Aktorka wcieliła się w postać Wandy Kwietniewskiej z zespołu Wanda i Banda i zaśpiewała utwór „Kochaj mnie miły”. To była naprawdę dobra impreza!

Klara, ja myślę, że za ten występ powinnaś dostać bon do Peweksu, bo przenieśliśmy się do lat 80.! – zażartował Gromee.

Ty jesteś taką maskotką tej edycji! Energia, którą tutaj wnosisz, to że jesteś cały czas uśmiechnięta! Ty po prostu przyszłaś tu się świetnie bawić i dzięki tobie my się też tu bawimy świetnie – dodała Małgorzata Walewska.

Paulina Sykut-Jeżyna również zabrała nas w podróż do wspaniałych lat 80. i wykonała piosenkę „I’m Still Standing” Eltona Johna. Fenomenalnie udało jej się odtworzyć kultowy teledysk do tego utworu!

Paulina, możesz być z siebie dumna! Praca, jaką wykonałaś, twoja wszechstronność dzisiaj, były doskonałe. Trudno mi ocenić, czy był to głos Eltona Johna czy nie, ale na pewno był to głos męski! – skomentowała Małgorzata Walewska.

[instagram]https://www.instagram.com/p/CV6JJVxo7of/[/instagram]

Paulina, śpiewałaś znakomicie, w wielu momentach jego głosem. Przede wszystkim trzymałaś jego rytmikę, manierę, sposób artykułowania. Stworzyłaś genialną postać! – dodała Katarzyna Skrzynecka.

Odcinek wygrała Basia Kurdej-Szatan, a czek na 10 tysięcy złotych przekazała na rzecz Tomka Orłowskiego z Fundacji Avalon.

Tabela wyników po podsumowaniu dziewięciu odcinków:

1. Robert Janowski
2. Basia Kurdej – Szatan
3. Kasia Łaska
4. Adam Zdrójkowski
5. Paulina Sykut – Jeżyna
6. Chris Cugowski
7. Tomek Ciachorowski
8. Klara Williams

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn