Spis treści
Kim był Waldemar Milewicz
Gdyby zrobić ranking najbardziej znanych i wpływowych polskich dziennikarzy z lat 90. XX wieku, to z całą pewnością Waldemar Milewicz znalazłby się w czołówce takiego zestawienia. Milewicz swoją charyzmą przyćmiewał wielu swoich kolegów po fachu, a widzowie pokochali go za charakterystyczny styl, który być może czasami ocierał się o parodię bądź nadmierne dramatyzowanie, ale... tak właśnie robi się show w TV.
Waldemar Milewicz urodził się 20 sierpnia 1956 roku w Dobrym Mieście i ukończył studia psychologiczne. Z Telewizją Polską związał się w 1981 roku, gdy został redaktorem oraz dokumentalistą „Dziennika Telewizyjnego”. Następnie piął się po kolejnych szczeblach kariery, aż w 1991 roku został publicystą Działu Zagranicznego Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
Waldemar Milewicz zdobył sławę jako korespondent wojenny
Największą sławę Waldemarowi Milewiczowi przyniosła praca korespondenta wojennego. Prowadził reportaże m.in. z Bośni, Czeczenii, Kosowa, Rwandy, Somalii czy Etiopii. W 2003 relacjonował II wojnę w Zatoce Perskiej. Widzowie na antenie TVP oglądali jego materiały w programie „Dziwny jest ten świat”.
Śmierć Waldemara Milewicza
Śmierć Waldemara Milewicz wstrząsnęła Polską. Dziennikarz został zastrzelony 7 maja 2004 roku w mieście Al-Latifijja w Iraku. Samochód polskiej ekipy dziennikarzy jadącej z Bagdadu do Karbali i Nadżafu ostrzelano z broni maszynowej. Razem z nim zginął algierski montażysta z polskim obywatelstwem Mounir Bouamrane, a operator kamery Jerzy Ernst został ranny. Milewicza pochowano w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
