Jolanta Kwaśniewska kiedyś i dziś. Była pierwsza dama Polski od lat uchodzi za ikonę stylu i synonim elegancji! Zobacz, jak się zmieniała

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Jolanta Kwaśniewska od lat uchodzi za synonim klasy i elegancji. Zobacz, jak się zmieniała - w galerii publikujemy wyjątkowe kadry!
Jolanta Kwaśniewska od lat uchodzi za synonim klasy i elegancji. Zobacz, jak się zmieniała - w galerii publikujemy wyjątkowe kadry! AKPA
Jolanta Kwaśniewska - jej nie trzeba nikomu przedstawiać! Była pierwsza dama Polski od dekad uchodzi za synonim klasy i elegancji, którą inspirują się miliony Polek. Zobaczcie, jak się zmieniała na przestrzeni lat - w galerii publikujemy unikalne zdjęcia. Czas jest dla niej bardzo łaskawy!

Spis treści

Urodzona 3 czerwca 1955 r. Jolanta Kwaśniewska to dla wielu od lat synonim ogromnej klasy i elegancji. Nic dziwnego - ta polska prawniczka, działaczka społeczna, prezenterka telewizyjna oraz prezes zarządu fundacji Porozumienie bez barier, które działa od 1997 roku, to także żona byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego (w latach 1995–2005). Tym samym, ona nosiła wówczas nieformalny tytuł pierwszej damy Rzeczypospolitej Polskiej. Szybko uznano ją za najlepszą ze wszystkich i nic się w tej sprawie nie zmienia - w maju 2020 r. w sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) została uznana za „najlepszą pierwszą damę”, uzyskując 48,1% wskazań.

Życie i kariera Jolanty Kwaśniewskiej

Mylił się jednak ten, kto zakładał, że jest „jedynie” żoną u boku swojego męża. Zanim Kwaśniewski objął urząd, Jolanta prężnie rozwijała swoją karierę. Pierwszą pracę zawodową podjęła w 1984 r. w szwedzko-polskiej firmie polonijnej PAAT, produkującej m.in. na rynek Związku Radzieckiego sztuczną biżuterię. Doszła do stanowiska dyrektora ds. handlowych! W 1991 r. poszła „na swoje” i zaczęła prowadzić agencję nieruchomości o nazwie Royal Wilanów. Kierowała nią do momentu objęcia przez męża urzędu, oddając wówczas firmę w ręce zarządu powierniczego. Wróciła do niej niedługo po zakończeniu przez Kwaśniewskiego drugiej kadencji.

Kwaśniewska od 1997 r. zasiada także na fotelu prezesa założonej przez siebie fundacji Porozumienie bez barier, której głównym przesłaniem jest „urzeczywistnienie idei wyrównywania życiowych szans ludzi niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los”. Patronowała z tego tytułu kilku akcjom, takim jak Motylkowe Szpitale w ramach którego dekorowano szpitalne oddziały dziecięce, Otwórzmy dzieciom świat które umożliwiało dzieciom z ubogich rodzin wakacyjne wyjazdy, Nie łam się, jest OK (profilaktyka osteoporozy) czy Możesz zdążyć przed rakiem (profilaktyka raka sutka). Ta aktywność nie była pozbawiona problemów - w pewnym momencie wokół finansów jej fundacji narosło sporo pytań, a sama Kwaśniewska była przesłuchiwana jako świadek przez prokuraturę w śledztwie dotyczącym ewentualnych fałszywych zeznań Aleksandra Żagla i Andrzeja Kuny przed sejmową komisją śledczą ds. PKN Orlen. Finalnie jednak Sejmowa Komisja Śledcza w swoim końcowym stanowisku nie stwierdziła nieprawidłowości w funkcjonowaniu fundacji.

Jolanta Kwaśniewska w mediach

Była pierwsza dama RP chętnie „romansowała” z mediami. W 2002 r. współpracowała z RMF FM, a wiosną 2006 r. została ekspertką w programie TVN Style Lekcja stylu. Jesienią była już prowadzącą tegoż programu. Na podstawie tego programu powstały poradniki takie jak Lekcja stylu (2009), Lekcja stylu dla mężczyzn (2010) i Lekcja stylu dla par (2011). W 2011 r. Jolanta wraz z córką Aleksandrą prowadziła program TVN Style „Matki i córki, czyli rodzinny galimatias”.

Na przestrzeni wielu lat swojej aktywności w przestrzeni publicznej Jolanta Kwaśniewska wielokrotnie dowodziła, że może i młodość przemija, ale jej uroda, styl i klasa - nigdy. Zawsze była doskonale przygotowana, ubrana odpowiednio do okazji, bezbłędnie poruszając się w świecie zawiłych dyplomatycznych reguł i zasad. Słowem: synonim klasy i elegancji.

Zobaczcie, jak na przestrzeni lat zmieniała się Jolanta Kwaśniewska. W galerii publikujemy unikalne archiwalne kadry!

Jolanta Kwaśniewska od lat uchodzi za synonim klasy i elegancji. Zobacz, jak się zmieniała - w galerii publikujemy wyjątkowe kadry!

Jolanta Kwaśniewska kiedyś i dziś. Była pierwsza dama Polski...

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn