Kajetan Kamiński przemawiał na pogrzebie ojca. Poruszające słowa syna Emiliana Kamińskiego
Śmierć Emiliana Kamińskiego poruszyła całą Polskę. Do dzisiaj trudno uwierzyć w odejście 70-letniego aktora, którego publiczność po prostu kochała. Od lat mogli podziwiać go w „M jak miłość", jednak Kamiński najbardziej kochał teatralną scenę, o czym doskonale wiedzą widzowie Teatru Kwadrat w Warszawie.
Za nami pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Słynnego aktora pożegnali m.in. żona Justyna Sieńczyłło, siostra Dorota Kamińska, a także przyjaciele ze sceny: Katarzyna Skrzynecka, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Cichopek, Emilia Krakowska, Małgorzata Kożuchowska, Hanna Śleszyńska, Sławomira Łozińska oraz Ewa Ziętek.
Na pogrzebie oczywiście pojawił się także syn Emiliana Kamińskiego, Kajetan Kamiński, który jest owocem jego małżeństwa z Justyna Sieńczyłło, z którą także ma syna Cypriana. Z pierwszą żoną, Izabellą Jarską, miał córkę Natalię. Kajetan Kamiński przemawiał na pogrzebie ojca, gdzie zdecydował się na bardzo osobiste oraz poruszające wspomnienie. Jak przytacza Pudelek:
Tak jak ksiądz mówił, jak wszyscy państwo mówili, mój ojciec po prostu stworzył nam dom. Gdy cztery lata temu robił spektakl "Niespodzianka", przyszedł do mnie do pokoju. Usiedliśmy razem i powiedział: Synku, ja nie dożyję pięciu lat, musisz pomóc mi z teatrem, musisz służyć ludziom. Zastanów się, jesteś młody, ale pamiętaj, służ ludziom. Jaką decyzję podejmiesz, ale masz służyć ludziom. Był filozofem, kierował się tym, by służyć ludziom - wyznał Kajetan Kamiński na pogrzebie ojca.
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
