Prasa amerykańska okrzyknęła ją "Królową Alg". Nic w tym dziwnego - pierwsza wprowadziła algi jako podstawowy składnik zabiegów i kosmetyków na rynek amerykański. Lidia Sarfati, bo o niej mowa, jako dziecko wyjechała z Polski do Ameryki. Od zawsze jej obsesją było sprawianie, aby na kobiecej twarzy nie było widać wieku. I ta pasja uczyniła ją bogatą i znaną na całym świecie.
W 1980 roku założyła markę Repchage, która dziś znana jest w ponad 50. krajach świata, salony zaś odwiedzają największe gwiazdy. 6 czerwca Lidia Sarfati pojawiła się w Polsce, aby opowiedzieć o historii marki, swoich kosmetykach i najnowszych kosmetycznych trendach. Jednak tematem wiodącym były algi, ich dobroczynne właściwości i wykorzystywanie w kosmetyce.
Uroczyste spotkanie z Królową Alg odbyło się w warszawskim zabytkowym hotelu Verte, a gośćmi byli dziennikarze z luksusowych magazynów oraz znane gwiazdy i celebrytki, m.in. Anna Popek, Bożena Dykiel, Barbara Kurdej-Szatan, Ilona Ostrowska, Ewa Kuklińska.
Byłam pierwsza osobą, która postawiła w kosmetyce na algi. Zastosowałam je nie tylko w kosmetykach, ale stały się też podstawą zabiegów kosmetycznych w salonach. Sercem wszystkich produktów Repęchage jest bogaty, czysty, ekskluzywny filtrat z wodorostów, który zawiera wszystkie składniki odżywcze w ich najsilniejszej formie. Algi są pełne witamin, minerałów, pierwiastków śladowych, makroelementów, fitohormonów i aminokwasów. Źródło naszego życia i zdrowia pochodzi z morza - mówi Lidia Sarfati.
Królowa Alg zaprezentowała też najnowszą serię kosmetyków Repęchage - Vita Cura Gold Collection. - O tym, że algi są bardzo zdrowe, świetnie działają na naszą cerę, wiedziałam od dawna. Sama uwielbiam stosować maseczki algowe przed większym wyjściem. Nie wiedziałam jednak o właściwościach kosmetyków marki Repęchage. Próbowałam kiedyś tych kosmetyków, ale nie miałam wiedzy, że założycielką jest Polka - Lidia Sarfati. Cieszę się, że mogę poznać panią Lidię, posłuchać, jak opowiada o algach i swoich kosmetykach - powiedziała Anna Popek.
źródło: AKPA.
Zobacz, jak wyglądały gwiazdy na wydarzeniu! Uwagę skupiła na sobie olśniewająca Ewa Kuklińska, a także Barbara Kurdej-Szatan i Anna Popek. W galerii poniżej publikujemy zdjęcia!
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
