Grecja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych wypraw Polaków. Tadeusz Chudecki (64) aktor znany m.in. z serialu „M jak miłość” odwiedził ten kraj 50-60 razy i zna go jak własną kieszeń. Nie więc dziwnego, że w końcu postanowił napisać przewodnik po Helladzie: „Grecja. Subiektywny przewodnik czyli jak przechytrzyć Greka”.
Podczas wieczoru promującego książkę w warszawskim hotelu Regent autor barwnie opowiadał o swoich podróżach do Grecji i zachęcał wszystkich do jej odwiedzenia. Rozbawił też gości swoimi dowcipnymi spostrzeżeniami z tego kraju. „Grek lubi słońce i nie lubi pracować. Greka trzeba pokochać i zaakceptować” - mówił z uśmiechem na twarzy. Radził też, jak nie przepłacać podczas urlopu.
Aktor jest znanym podróżnikiem i mistrzem taniego podróżowania. Odwiedził już 140 krajów. Zdarzało mu się kupować bilety lotnicze nawet za 1 euro, a w podróż, do plecaka zabiera tylko niezbędne rzeczy.
Wieczór poprowadził Maciej Orłoś, a wśród zaproszonych gości była m.in. Violetta Arlak, czyli wójtowa z „Rancza” oraz Ewa Ziętek. Jak się okazało aktorka znana m.in. z serialu „Złotopolscy” aż kilkanaście wybrała się z autorem książki na różne wyprawy. Zawsze to on załatwiał wszystkie formalności i czasami dopiero na lotnisku aktorka dowiadywała się jaki jest cel ich podróży. Dodała też, że jej kolega z pracy zawsze był mistrzem organizacji, a na miejscu uwielbiał wszystkimi kierować.
Autor: AKPA
