Z benefitami każdemu po drodze

Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Pracownicy oczekują obecnie od pracodawców czegoś więcej niż tylko komfortowych warunków pracy, a działy rekrutacji wielu firm robią wszystko, by ich do siebie przyciągnąć, oferując cały szereg benefitów. I tak wśród dodatków dla pracowników można znaleźć karty sportowe, ale też np. dofinansowania obiadów w pracowniczych kantynach, czy dojazdy do pracy.

Pakiet benefitów dostępnych dla pracowników, czyli wszelkich atrakcyjnych dodatków do pensji, to dziś jeden z ważniejszych punktów ogłoszenia o pracę, a także rozmowy rekrutacyjnej. Kandydat chce wiedzieć, czego dokładnie może się spodziewać od pracodawcy, który z kolei pragnie pokazać, jak dba o swoich podwładnych.

Wszyscy wygrywają

Benefity są korzystne dla wszystkich. Oferując liczne, często darmowe atrakcje, pracodawca może w odpowiedni sposób docenić i zadbać o pracownika. Dodatkowo, oferując tego typu dodatki, może zwrócić na siebie uwagę większej liczby kandydatów, a także sprawić, że jego pracownicy poczują się dobrze w pracy, a co za tym idzie – nie zechcą jej zmienić przez dłuższy czas.

– Dostajemy bony świąteczne przed każdymi świętami – opowiada Łukasz Kwiatkowski, kierownik Działu Zwrotów Towarowych w Centrum Logistycznym Netto w Kopytkowie. – Oprócz tego dzieci naszych pracowników dostają prezenty od Mikołaja: paczki ze słodyczami plus jakaś zabawka: gry, puzzle, książki, klocki lego. To już tradycja, na którą czekają co roku.

Nie tylko prezenty

Wspomniane paczki świąteczne zawsze cieszą się dużą popularnością wśród pracowników, przynosząc radość zarówno im samym, jak i ich rodzinom. Równie ważnym i popularnym benefitem są wszelkie dodatki do wynagrodzeń, oferowane przez pracodawcę z różnych okazji.

Netto przygotowało dla nas karty przedpłacone Sodexo, na które przelewa środki z okazji świąt – mówi Małgorzata Błaszczyk, zastępca kierownika sklepu Netto, wymieniając niektóre z dostępnych w jej pracy benefitów. – Otrzymaliśmy także doładowania z okazji 25-lecia firmy. Co kwartał przydzielane są zapomogi dla pracowników w trudnej sytuacji finansowej. Mamy również kartę pracownika Netto – robiąc zakupy w naszych sklepach, korzystamy z przysługującego nam rabatu. Jubileuszówki też oczywiście otrzymujemy, firma przelewa należną kwotę na kartę Sodexo. Ja obchodziłam 5-lecie i również dostałam doładowanie na tę kartę

Pracodawca, który dba o swoich pracowników, nie zapomina też o ich najbardziej podstawowych potrzebach, jak np. o pożywnych i tanich posiłkach.

– Posiłki w naszych magazynach są dofinansowane – dodaje Łukasz. – Za śniadanie płacę 50 groszy, za obiad – złotówkę, a resztę finansuje firma.

Atrakcje po godzinach

Paczki, zapomogi i dodatkowe pieniądze są oczywiście bardzo ważne dla pracowników, którzy równie wysoko cenią sobie także wszelkie urozmaicające pracę spotkania i imprezy. Także na tym polu pracodawcy prześcigają się, chcąc zapewnić swoim pracownikom liczne atrakcje.

– Raz w roku organizujemy w naszym zespole spotkanie integracyjne – opowiada Małgorzata. – Pieniądze otrzymujemy od firmy, a od nas zależy, jak spędzimy czas. Możemy iść do klubu, na bilard czy na basen albo do kina. Dzięki temu możemy się lepiej poznać i oderwać od codziennych obowiązków. W ubiegłym roku, z powodu epidemii kononawirusa, ominęła nas ta przyjemność. Mamy jednak nadzieję na szybki powrót do normalności, a co za tym idzie, naszych zwyczajów.

Integracji i budowaniu dobrych relacji między pracownikami sprzyjają także imprezy organizowane nie tylko dla samych pracowników, ale także dla ich najbliższych. Wspólnie spędzony w miejscu pracy czas, poznanie znajomych małżonka czy partnera, jego codziennych obowiązków, połączone ze wspólną zabawą to ciekawe doświadczenie, sprzyjające utożsamianiu się pracowników z miejscem pracy.

– Przed epidemią oprócz świątecznych paczek dla dzieci zawsze organizowana była impreza mikołajkowa – wspomina Łukasz. – Każde centrum logistyczne zapewniało atrakcje zarówno dla dzieci pracowników magazynu, jak i dla dzieci pracowników sklepów obsługiwanych przez dany magazyn. Hucznie świętowaliśmy Dzień Dziecka. To były imprezy przygotowywane nie tylko z myślą o dzieciach. Przychodziły osoby zatrudnione i zapraszały swoich małżonków lub partnerów. Był grill, fajne jedzonko, wiele atrakcji dla najmłodszych, jak zjeżdżalnie, czy ciekawe gry, zawody. Mam nadzieję, że ta tradycja wróci, kiedy pandemia się skończy.

Lista benefitów oferowanych przez pracodawców ma niebagatelne znaczenie przy wyborze nowego miejsca pracy. Nic więc dziwnego, że jest niezwykle zróżnicowana i coraz dłuższa. Dlatego, myśląc o zmianie pracy, warto zawsze dokładnie sprawdzić, co dana firma oferuje swoim pracownikom poza podstawowym wynagrodzeniem.

Na jakie benefity możesz liczyć w Netto?

· Karta pracownika (upoważniająca do rabatu w sklepach Netto)

· Ubezpieczenia grupowe

· Programy sportowo-rekreacyjne

· Programy pracownicze z nagrodami

· Integracje

· Dodatki świąteczne

· Paczki i zabawy mikołajkowe dla dzieci

· Nagrody jubileuszowe (po 5, 10, 15, 20 i 25 latach pracy)

· Pomoc socjalna (dla pracowników w trudnej sytuacji życiowej)

· Benefity dodatkowe: dofinansowanie busów dowożących pracowników do siedziby głównej i magazynu w Motańcu, dofinansowanie posiłków w kantynie pracowniczej (dla pracowników magazynów i siedziby głównej), dofinansowanie nauki języka angielskiego (dla pracowników administracji), dofinansowanie studiów, sala treningowa w Netto Arenie (w Szczecinie).

Więcej o pracy w Netto dowiesz się na www.kariera.netto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn