Los go nie oszczędzał! Rafał Olbrychski stracił syna i usłyszał wyrok. Jak dzisiaj wygląda syn Daniela Olbrychskiego?

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
Rafał Olbrychski w latach 90. XX wieku uznawany był za jednego z najciekawszych młodych polskich aktorów. Wielka kariera stała przed nim otworem, jednak coś poszło nie tak i na długie lata zniknął z ekranów. Ostatni czas nie był dla niego łatwy, ponieważ musiał zmierzyć się m.in. ze śmiercią syna. Teraz Rafał Olbrychski odmieniony powrócił do show biznesu. Zobaczcie, jak zmienił się syn Daniela Olbrychskiego
Rafał Olbrychski w latach 90. XX wieku uznawany był za jednego z najciekawszych młodych polskich aktorów. Wielka kariera stała przed nim otworem, jednak coś poszło nie tak i na długie lata zniknął z ekranów. Ostatni czas nie był dla niego łatwy, ponieważ musiał zmierzyć się m.in. ze śmiercią syna. Teraz Rafał Olbrychski odmieniony powrócił do show biznesu. Zobaczcie, jak zmienił się syn Daniela Olbrychskiego AKPA
Rafał Olbrychski w latach 90. XX wieku uznawany był za jednego z najciekawszych młodych polskich aktorów, a wielka kariera stała otworem. Niestety - los miał dla niego przygotowane ciężkie próby, a on na długie lata zniknął z ekranów. Bolesna utrata, problemy z prawem... To na szczęście już za nim. Jak dzisiaj wygląda syn Daniela Olbrychskiego?

Rafał Olbrychski zapowiadał się na świetnego aktora

Lata 90. XX wieku to był specyficzny okres dla polskiego kina, które właściwie rodziło się na nowo i czuło swojej tożsamości. Poniekąd odcinało się od tego, co powstało w czasach Polski Ludowej i z nieukrywaną zazdrością patrzyło na to, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wtedy do głosu doszło pokolenie nowych polskich twórców, którzy nie tylko zamerykanizowali polskie kino, ale też zmierzyli się z komercyjnym podejściem do kina. Jednym z tych autorów był Władysław Pasikowski, który do jednej z istotnych ról w swoim filmie pt. „Słodko-gorzki” zaprosił Rafała Olbrychskiego. To było odkrycie, bowiem młody Olbrychski, jako ekranowy Marlon, sprawdził się doskonale, a jego teksty czy piosenki, jakie miał okazję zaśpiewał na planie, są cytowane do dzisiaj.

Kariera Rafała Olbrychskiego

I chociaż „Słodko-gorzki” nie był pierwszą rolą Rafała Olbrychskiego, bowiem wcześniej zagrał w filmach „Rozmowa z człowiekiem z szafy” (1993) oraz „Dzieje mistrza Twardowskiego” (1995), to jednak „Słodko-gorzki” (1996) przyniósł mu największy głos. Jeszcze większy wybuch popularności pojawił się rok później, bo to w 1997 roku swoje premiery miały filmy „Szczęśliwego Nowego Jorku” oraz „Kochaj i rób co chcesz”. Szczególnie ten drugi tytuł był szeroko dyskutowany, ponieważ jako pierwszy w Polsce opowiadał o fenomenie disco polo. I po tym filmie Rafał Olbrychski zniknął z ekranów na 10 lat!

Gdy Rafał Olbrychski powrócił do telewizji, nie miało to już takiej siły, jak dawniej. W 2007 roku zagrał w jednym z odcinków serialu „Kryminalni”, a w kolejnych latach pojawiał się w epizodach w serialach „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz”, „Blondynka” czy „Pierwsza miłość”. Rafał Olbrychski na swoim koncie ma także trzy płyty; dwie wydane z zespołem Reds oraz solowy krążek „Tatango” z 2009 roku.

Kim jest Rafał Olbrychski?

Rafał Olbrychski urodził się 26 lutego 1971 w Warszawie i jest synem aktorki Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej oraz aktora Daniela Olbrychskiego. Gdy para się rozwiodła w 1977 roku, Rafał wychowywany był przez matkę i jej późniejszego męża, aktora Andrzeja Kopiczyńskiego. Rafał Olbrychski był dwukrotnie żonaty; z pierwszego związku małżeńskiego z Agatą Strzępek miał dwóch synów, Jakuba (1992–2020) i Antoniego (ur. 1993), natomiast w 2000 roku ożenił się z prezenterką telewizyjną, Ewą Ostaficzuk. Para rozwiodła się w 2010 roku.

Rafał Olbrychski stracił syna

Ostatnie lata nie były najspokojniejsze dla Rafała Olbrychskiego. Jak informuje serwis dorzeczy.pl, W 2017 roku Rafał Olbrychski zaatakował nożem pracownika przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego. Wyrok w tej sprawie zapadł w 2020 roku, aktor przyznał się do stawianych mu zarzutów i został skazany na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Do tego, w styczniu 2020 roku zmarł jego syn, Jakub.

Teraz Rafał Olbrychski powraca do show-biznesu. W ostatnich miesiącach pojawił się na kilku premierach, przez co możemy zobaczyć, jak wygląda dzisiaj. Rafał Olbrychski przez ostatnie lata przeszedł ogromną metamorfozę!

Rafał Olbrychski w latach 90. XX wieku uznawany był za jednego z najciekawszych młodych polskich aktorów. Wielka kariera stała przed nim otworem, jednak coś poszło nie tak i na długie lata zniknął z ekranów. Ostatni czas nie był dla niego łatwy, ponieważ musiał zmierzyć się m.in. ze śmiercią syna. Teraz Rafał Olbrychski odmieniony powrócił do show biznesu. Zobaczcie, jak zmienił się syn Daniela Olbrychskiego

Los go nie oszczędzał! Rafał Olbrychski stracił syna i usłys...

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn